Niska waga ciała u 23-latkia sposoby na przytycie

Witam :) mam 23 lata, ważę zaledwie 46 kg przy wzroście 163 cm. Moja sylwetka jest okropna. Bardzo chcę przytyć ale niestety nie mogę :( wyniki mam pozytywne .. Chciała bym mieć chociaż troszkę zaokrąglone biodra bo w tej chwili nie widać ich wogóle :( co bardzo mnie dołuje nic na mnie ładnie nie leży... mam problem z ubiorem ciuchów. Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać ? proszę o porady i wskazówki

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam, przyczyna przy prawidlowych wynikach badan tkwi z pewnoscia w nieprawidlowym zywieniu, a przy tym niedostatecznej podazy energii. Konieczny jest wywiad z Pania okreslajacy sposob zywienia, czestotliwosc posilkow i.ich jakosc. Zwiekszenie.masy ciala to proces.dlygotrwaly, wymaga wiele.pracy. jesli potrzebuje Pani porady, prosze o.kontakt.

Dzień dobry. Niska masa ciała może być efektem diety, która dostarcza zbyt mało kalorii. Na naszą masę ciała wpływają również nasze uwarunkowania genetyczne oraz ewentualne schorzenia, które powodują zwiększenie metabolizmu (np. nadczynność tarczycy). Proszę rozważyć konsultację z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnych schorzeń. Jeśli wszystko będzie prawidłowo wówczas trzeba będzie zmodyfikować Pani obecną dietę.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska