O co pyta psycholog na pierwszej wizycie?

Witam. Niedługo pójdę do psychologa i chciałbym się dowiedzieć o co się będzie pytał?

Na pewno o powód zgłoszenia - z czym Pani ma problem, od kiedy, jak nasilony, jakich sposobów radzenia sobie już Pani próbowała.
O sytuację rodzinną - zarówno tzw. rodzinę pochodzenia, w której Pani dojrzewała, jak i rodzinę przez Panią założoną, lub inne bliskie relacje, tzw. źródła wsparcia.
O sytuację zawodową, wykształcenie, zainteresowania.
O leczone choroby przewlekłe, o istotne urazy, pobyty w szpitalu, używanie substancji psychoaktywnych, ewentualne myśli i próby samobójcze. O choroby w rodzinie.
Również o wcześniejsze doświadczenia z psychologami, lub przynajmniej wyobrażenia na temat terapii, obawy, oczekiwania.
Zwykle nie jest to jednak sztywny wywiad według punktów, ale w miarę swobodna, choć kierowana rozmowa. Czasem trzeba więcej niż jednego spotkania, by te podstawowe informacje zebrać.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/