Obliczanie wartości energetycznej posiłków u 20-latki

Ile mniej wiecej kalorii ma posiłek składający się z 2 bułek(w każdej masło,2 plastry szynki i sera żółtego),banana,zupy pomidorowej(ok.300ml),jabłka i gorzkiej czekolady(100g)?Czy jest to wartościowy zestaw?

Witam serdecznie!

Zestaw taki średnio dostarcza 1794 kcal, w tym 65,3g białka (261,2 kcal), 95,8g tłuszczu (862,2 kcal), 176,4g węglowodanów (705,6 kcal). Białko stanowi zatem 14% energii posiłków, tłuszcz 48%, a węglowodany 39%. Spożyte pokarmy na pewno nie powinny stanowić jednego posiłku! W zestawieniu zdecydowanie brakuje warzyw, a udział kalorii z tłuszczu stanowi prawie połowę kaloryczności posiłku - zbyt dużo! W zestawie jest odpowiednia ilość białka, natomiast błędem jest zbyt mała ilość węglowodanów.

Pozdrawiam!

Witam, mam pewne uwagi, po pierwsze nie wiem dla kogo jest ten zestaw przeznaczony, dla osoby w jakim wieku, z jakim wskaźnikiem masy ciała, wykonująca jaką pracę etc. Ale też ten "zestaw" budzi moje zastrzeżenia z kilku innych powodów, przede wszystkim jest bardzo wysokoenergetyczny, a głównym źródłem energii są tłuszcze, co przy jednoczesnym dużym udziale węglowodanów szybkowchłanialnych i deficycie błonnika pokarmowego będzie sprzyjał przyrostowi masy ciała. Zalecam profesjonalną ocenę sposobu żywienia u dietetyka i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Serdecznie pozdrawiam