Okres buntu w wieku 20 lat

Czy w wieku 20 lat można przechodzić okres buntu czy jest to raczej oznaka problemów psychicznych i niemożności radzenia sobie z własnymi emocjami?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Szanowna Pani,
"Okres buntu" to termin umowny, zarezerwowany głównie dla problemów emocjonalnych, często charakterystycznych dla okresu młodzieńczego. Zgadza się, można go przechodzić w późniejszym okresie, zwłaszcza, gdy wcześniejszy bunt nie był możliwy.
Na podstawie tak skromnych informacji trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Proszę wziąć pod uwagę, że ewentualne trudności w radzeniu sobie z własnymi emocjami mogą mieć różne podłoże, a odpowiednia diagnoza jest możliwa tylko w przypadku uzyskania szerokiej perspektywy i odniesienia się do wielu czynników, głównie psychologicznych.

Owszem, okres buntu można przechodzić w czasie wczesnej dorosłości czyli w wieku 20 lat. Warto jednak zastanowić się przeciwko czemu się Pani buntuje i jakie jest podłoże tych buntowniczych uczuć i emocji.
Problemy z radzeniem sobie z emocjami mogą też świadczyć o pewnych zaburzeniach. Dlatego zachęcam do konsultacji z psychologiem i omówienie tego co się z Panią dzieje.

Pozdrawiam serdecznie.