Poczucie niskiej wartości i stosunki z przypadkowymi osobami

Mam bardzo ważne pytanie n.t mojej przyjaciółki, ale jest za długie. Potrzebuję porady psychologa/psychoterapeuty. Chodzi o jej poczucie niskiej wartości, tnie się i współżyje z nieznajomymi mężczyznami.. Czy może się do mnie ktoś odezwać, żebym opisała mu problem? Bardzo proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Niestety, w poważnych, złożonych sprawach trudno o udzielenie pomocy internetowej, dodatkowo przez pośredników. Zachowania autoagresywne, przypadkowy seks itp. często wiąże się z depresją, przeżytą traumą czy nadużyciem (czy to seksualnym, czy emocjonalnym, w relacji ze znaczącymi osobami). Istotną rolę może grać atmosfera domu rodzinnego, relacje z bliskimi, otrzymywane od nich wsparcie lub jego brak, wymagania, oczekiwania, nauka stawiania granic itp. Przyjaciółka powinna otrzymać profesjonalną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną.

Pozdrawiam!

Witam, rozumiem że bardzo się Pani martwi o przyjaciółkę ale diagnoza i porada oparta na relacji kogoś obcego i do tego bez bezpośredniego kontaktu z osobą z trudnościami jest bez wartości. To co może Pani dla niej zrobić to np przesłać jakieś artykuły dostępne w necie na temat zachowań autoagresywnych i przypadkowych kontaktów seksualnych oraz zachęcać do skorzystania z profesjonalnej pomocy najlepiej w tym wypadku psychologa-seksuologa.No i być przy niej, interesować się nią, spotykać, rozmawiać. Świadomość, że dla kogoś jesteśmy ważni ma duże znaczenie kiedy ma się problemy ze sobą. Pozdrawiam