Podejrzenie depresji u 51-letniego mężczyzny

Moj ojciec ma 51 lat. Jest taksowkarzem w malym miasteczku. Z moja mama sa malrzenstwem od ponad 30 lat. Ostatnio zauwazylam, ze ojciec zaczal ciagle przesiadywac na facebooku, udostepnia jakies posty typu "smutno mi" itd., przestal nawet rozmawiac z mama. Gdy ta pyta co jest lub chce porozmawiac, on ucieka i unika jej. Zdazylo sie, ze mial romanse o ktorych mama wiedziala, jakos mu wybaczyla itd. Teraz to juz nie wiadomo, czy kogos ma czy nie. Ciagle siedzi z tel i nawet zablokowal go haslem...

Witam, wnioskuję, że pani ojciec zamknął się w sobie. Stworzył sobie swój własny świat do którego nie dopuszcza nikogo. Zdaję sobie sprawę, że takie zachowanie ojca może być dla członków rodziny frustrujące. Nie mniej jednak uważam, że pani ojciec powinien zgłosić się do psychologa. Tyle, że on musi sam chcieć z tej skorupy wyjść. Proszę na początku spróbować porozmawiać z ojcem sam na sam na spokojnie, bez nerwów, z argumentami.
Pozdrawiam i trzymam kciuki

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza