Podejrzenie gamofobii

Mam bardzo dziwny problem. Podejrzewam, że cierpię na gamofobię, ale nie tylko na myśl o moim ślubie robi mi się niedobrze, ale...Nienawidzę, gdy ktoś ma męża/żonę albo żyje w stałym związku. Gdy się dowiaduję, że ktoś nie jest stanu wolnego, przestaję ją/go lubić. Obrączka, suknia ślubna itp. działają na mnie jak czerwona płachta na byka. Gdy to widzę, zaczynam się wściekać i bać. Nie mam pojęcia, skąd się to wzięło. Co mam robić?

Jeśli chce Pani poznać przyczyny swojej niechęci do zagadnień ślubnych najlepiej jest zgłosić się do psychoanalityka. Na postawione przez Panią pytanie można udzielić odpowiedzi tylko znając kontekst tworzony przez Pani wcześniejsze doświadczenia, stosowane mechanizmy obronne i sposoby w jaki buduje Pani relacje. Domyślam się, że w kontekście zmian życiowych obejmujących śluby Pani przyjaciół tendencja o której Pani pisze może stanowić dla Pani rosnący problem. Wydaje się zatem, że konsultacja ze specjalistą byłaby wskazana.

http://www.gabinetzmian.pl

Witam
Przyczyny Gamofobi mają podłoże psychiczne, emocjonalne i bardzo często
są od nas silniejsze. Gamofobia to zaburzenie coraz częściej diagnozowane
w gabinetach psychoterapeutycznych.
Małżeństwo, które dla wielu osób jest gwarancją bezpieczeństwa, stałości,
bliskości partnera na długie lata, dla gamofoba staje się przykrą
koniecznością rezygnacji z dotychczasowego stylu życia.
Gamofob ma w głowie nieznośną wizję podporządkowania się drugiej osobie
i jej potrzebom.
Zdarza się, że podświadome wzorce wyniesione z domu rodzinnego wysyłają
nam sygnał, że małżeństwo to walka, ból i obowiązek, sprowadzające się
do znoszenia i tolerowania drugiej osoby.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu
rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie