Podejrzenie słabej tolerancji i przyswajalności laktozy

Witam. Czy jeżeli mam podejrzenie słabej tolerancji i przyswajalności laktozy, a właściwie nie tyle mleka, co źle czuję się po kefirze,maślance,jogurtach, to czy mogę przyjmować odżywki białkowe? (przy diecie ćwiczenia 5 razy w tyg) ? z góry dziękuję za odpowiedź

Odżywki białkowe zawierają te same składniki co mleko, więc może mieć Pani po nich bardzo zbliżone objawy. Jeżeli nie odczuwa Pani bardzo dużego dyskomfortu po przetworach mleczcznych - można spróbować spożyć odżywkę i sprawdzić w jakim stopniu jest tolerowana.

Witam Panią,

Najprawdopodobniej po odzywkach białkowych również będzie Pani odczuwała dyskomfort co utrudni treningi, jednak można spróbować zakupić niewielki opakowanie i sprawdzić reakcje organizmu. Każdy z nas jest inny więc w różny sposób reaguje na dane składniki. Z pewnością taka próba Pani nie zaszkodzi a jak nie spożywa Pani kefirów, jogurtów czy maślanek to odzywka białkowa może być dobrym zamiennikiem o ile organizm ją przyjmie.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk