Pomoc osobie, która podcięła sobie żyły

WitamPisze z powodu mojej znajomej...Jest bardzo buntownicza osoba, kiedys miala problem z cieciem sie. Gym razem poszla o krok dalej I podciela sobie zyly... Jest w szpitalu DLA chorych psychicznie gdzie umiescili ja rodzice. Prosze mi powiedziec czy mozna jej jakos pomoc nie zamykajac jej w szpitalu?Jezeli nie to jak mozna jescze jej pomoc

Spokojnie, szpital to teraz właściwe miejsce. Niezmiernie ważne jest bowiem ustalenie przyczyny stanów, które dziewczyna przeżywa. NIekiedy nie są one wprost zależne od doświadczenia osoby chorej. Pozostaje Pani mądrze wspierać przyjaciółkę.....

Samookaleczenia i próby samobójcze mogą świadczyć o zaburzeniach osobowości lub zaburzeniach depresyjnych. Fachowa pomoc jest konieczna. Nawet hospitalizacja, szczególnie w okresie zagrożenia życia.
Wsparcie bliskich i przyjaciół ma często dodatkowo pozytywny wpływ na chorego. Warto pozostawać w relacji, otoczyć (nieprzesadną) opieka czy zainteresowaniem najlepiej w takiej formie, jak działo się to dotychczas.