Problem wychowawczy z 17-latką

Witam. Mam odwieczny problem wychowawczy z 17latka. Ona twierdzi że jest dorosła i nie mam prawa jej niczego zabraniac ani nakazywac. Z jej tatą rozstałam sie jak miała zaledwie 3 lata a od 5 lat jestem w nowym zwiazku którego mam wrazenie ona nie akceptuje, wypominajac mi że to moja wina iż nie jestem z jej tata ( sąd uznał wine męża a w sądzie biskupim jej tata sam przyznał sie do zdrady wobec mnie) niestety te argumenty nie przekonują jej. Nie mam już sił.

Witam, warto w ogóle omówić jak wzajemnie ze sobą rozmawiacie,jakich zwrotów używacie w tych rozmowach, co się miedzy Wami życiowo wydarzyło i jaki ma to wpływ na wasze obecne relacje, doradzam by najpierw udała się Pani na wizytę do terapeuty i omówiła dokładnie sytuację, terapeuta zaproponuje dalszą pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry.

Fakty stwierdzone przez sądy (nawet biskupie) niewiele mają wspólnego z uczuciami, które towarzyszą Pani córce. Niezależnie od Pani historii i jej logicznego, prawnego i "naukowego" uzasadnienia, Pani córka nie ma ojca i to Pani właśnie do tego stanu się przyczyniła. Córka ma prawdopodobnie żal, że nie zawalczyła Pani o małżeństwo z jej ojcem, co spowodowało, że czuje się zapewne osamotnioną "pół-sierotą". Dodatkowym wątkiem jest też Pani partner, z powodu którego ostatecznym przegranym może czuć się Pani córka - Pani zyskała partnera, jednak ona nie odzyskała ojca.
Sugerowałbym w tej sytuacji spróbować terapii rodzinnej, bądź przynajmniej indywidualnej, dzięki której zrozumie być może Pani skomplikowaną psychologicznie sytuację własnej rodziny.

Pozdrawiam.

Witam, żyje Pani w trudnej emocjonalnie sytuacji proszę udać się do psychoterapeuty na kilka sesji i przepracować sobie relację z córką, odreagować złość na nią, wyciszyć,nabrać sił. W efekcie najprawdopodobniej skorzystacie obie. Pozdrawiam