Problem z emocjami u 4-letniej córki

Witam, mam problem z moja 4 letnia córeczka. Ogólnie jest bardzo spokojnym i niesamowicie wrażliwym dzieckiem. Problem jest z jej emocjami. Na większość rzeczy, które jej nie pasują natychmiast sie obraza. Potrafi zamknąć sie w pokoju przez pół godziny nie i wogole sie nie odzywać a na koniec tych przedstawień wybucha ogromnym płaczem jakby chciała uwolnić emocje. Jak mam sie zachowywać w takiej sytuacji? Próby podejścia do niej kończą sie odpychaniem. Ona ma 4 latka a jest niesamowicie zacięta

Przede wszystkim zachować spokój i opanowanie, po zdarzeniach tłumaczyć dziecku oraz wskazywać lepsze sposoby rozwiązania trudnych sytuacji. Dobrą pomocą okazać się mogą bajeczki,, terapeutyczne,,. Dodam, że takie zachowanie jest charakterystyczne dla dziecka czteroletniego.

Szanowna Pani, dzieci bardzo często reagują w taki sposób, gdyż nie potrafią jeszcze radzić sobie z emocjami tak jak dorośli. Przede wszystkim nie można córki za to karać, ale przede wszystkim powinna Pani dużo z nią rozmawiać o jej emocjach, ale także omawiać sytuacje, które spowodowały taki san emocjonalny u córki, o ich przyczynach. Powinna Pani również pomóc córce nazywać emocje. Warto przygotować różne buźki z nazwami emocji i kiedy córka poczuje daną emocję ma ją przypiąć na tablicy, lub wskazać, np. złość, smutek, zdenerwowanie, wstyd. Polecam rozdział w książce Pana Grzegorza Kasdepka pt. Grzegorz Kasdepke dzieciom poświęcony emocjom. Poza tym proponuję czytać córce dużo bajek terapeutycznych. Przy wsparciu rodzica dziecko nauczy się radzić sobie z emocjami. Pozdrawiam, Monika Wysota

Witam. Myślę, że jak Pani tak przeczeka, córka się wypłacze i jeśli sama przychodzi, to jest okey. Można próbować z nią rozmawiać, bez narzucania się, ale jak ma to spowodować większą histerię, to lepiej chyba przeczekać.