Problem z mówieniem i mylenie słów

Witam. Mam problemy z mówieniem. Często nie mogę znaleźć słów, mówię chaotycznie, zamieniam wyrazy ( w trakcie szybkiej wypowiedzi mogę na przykład powiedzieć "zielony" zamiast "zegar") albo po prostu, mam "pustkę w głowie" i milknę. Trudno koncentruję się na czymś czego nie widzę, albo gdy jest zbyt dużo bodźców. Natomiast, w spokojnych warunkach, w nie mam problemu z czytaniem i wypowiadaniem się na piśmie. Czy można być do tego stopnia wzrokowcem? Z czego to może wynikać?

Witam. Z tego, co Pani pisze, wnioskować można, że jest to nie tyle problem logopedyczny, ale trudność wynikającą z problemów z koncentracją uwagi. Czy będąc dzieckiem miała Pani kłopoty ze skupieniem się w warunkach, w których otaczało Panią wiele bodźców? Czy była Pani osobą impulsywną (szybciej zrobi/powie zanim pomyśli)? Jeśli tak i nadal się to utrzymuje, to mogłaby Pani pomóc terapia EEG-Biofeedback.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein