Problem z oceną ludzi

Dlaczego ludzie ludzi szufladkują? Jak ktoś mało mówi to stwierdzają że jest spokojny, grzeczny itp... dlaczego tak jest? ja np. nie potrafię stwierdzić po tym że ktoś mało się odzywa to że jest osobą niesmiałą i spokojną? czy tylko ja mam taki problem z oceną ludzi? przecież nikt tak naprawdę nie zna nikogo dokładnie nie mówiąc ze już sami siebie nie znamy w pełni...

Witaj. Obraz jaki został ukazany przez Panią jest niepełny. System społeczny jest dużo bardziej rozwinięty niż tak jak to Pani przedstawiła :)

Jest to temat wielu dyskusji wśród socjologów, pedagogów, psychologów i filozofów. Jeśli ten rodzaj problemu sprawia Pani duży problem i nie może przez to się Pani odnaleźć to proponuję skorzystać z oferty coacha lub terapeuty. Możliwa jest też forma Internetowa, gdzie serdecznie zapraszam do siebie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Terapie i konsultacje on-line.
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

Ludzie oceniają innych według różnych kategorii. Jeśli jednak nie mogą kogoś dobrze poznać, np. dlatego, że ten ktoś mało o sobie opowiada, to wypracowują sobie opinię m.in. w oparciu o stereotypy lub własne wcześniejsze doświadczenia. Pewien poziom oceny zachodzi zatem także automatycznie. Są też tacy, którzy z różnych powodów i działając w mniej lub bardziej świadomy sposób, starają się te automatyzmy ograniczyć do minimum lub w ogóle wyeliminować. Nie musi to świadczyć o niczym niewłaściwym. Jeśli jednak chce Pani zmienić swój wizerunek w oczach innych lub zmienić jakość relacji z innymi ludźmi sugeruję po prostu szerzej i bardziej spontanicznie otworzyć się na innych. Więcej opowiadać o sobie i częściej pytać o ludzi z Pani otoczenia.