Problem z zawieraniem związków a osobowość pograniczna

Mam problem z zawieraniem związków. Kiedy spojrzę na swoją przeszłość, nigdy nie nawiązałam z mężczyzną stałego związku. idealizuje mężczyzn, kiedy już się z nimi rozstanę. Byłam w związkach, z nikim nie udało mi się nawiązać więzi emocjonalnej. Czytałam kiedyś artykuł o osobowości pogranicznej i opis odzwierciedla mnie. Ale na pewno sobie tylko wmawiam. Nie pójdę na żadną terapię. Potrzebuję rady jak sobie radzić, jak to zwalczać. Może jakieś ćwiczenia, trening?

Witam serdecznie,
Napisałaś, że nigdy nie udało Ci się nawiązać stałego związku z mężczyzną, natomiast po rozstaniu idealizujesz byłego partnera. Powinnaś znaleźć przyczynę tego stanu. Zastanów się jak wyglądały Twoje relacje rodzinne, a w szczególności z ojcem. Czy okazywał Ci uczucia? Czego się boisz w bliskości z mężczyzną? Zranienia, porzucenia? Czy wierzysz, że ktoś może Cię pokochać, czy czujesz się warta czyjegoś uczucia?
Jeśli odpowiesz sobie na te pytania, być może dojdziesz do źródła problemu.
Pozdrawiam