Problem związany z fobią społeczną i depresją

Mam problem związany z fobiąspołeczną/depresją. Dostałem się na wymarzone studia, jednak nie mogę się zmusić żeby uczęszczać na zajęcia, gdy wstaję rano ogarnia mnie straszny lęk, jakbym miał jechać na skazanie. Unikam kontaktów jak tylko możliwe, lecz jednocześnie czuje się tragicznie bo jestem samotny. Rujnuje mi to życie. Odsunąłem się prawie od wszystkich ponieważ czuje niepokój przy rozmowach, miewam nawet myśli samobójcze. Nie mogę iść się do lekarza bo nie mam ubezpieczenia. Proszę o pomo

W takich sytuacjach warto zgłosić się na psychoterapię i podjąć pracę nad sobą. Zaburzenia z kręgu fobii w tym fobię społeczną najlepiej i najszybciej leczy się tą metodą, a osiągana zmiana ma szanse być trwała i zapobiec nawrotom. Warto działać zanim zaburzenie jeszcze bardziej wycofa Pana z życia i uniemożliwi realizacje celów i marzeń życiowych, czy wręcz uniemożliwi normalne funkcjonowanie.

Dzień dobry. Obawiam się, że nie ma innej możliwości jak podjęcie psychoterapii. prosze zgłosić się do poradni psychologiczno-pedagogicznej lub innej instytucji działającej w mieście. Pozdrawiam.