Problemy osoby niepełnosprawnej z rodzicami

Jestem już dawno dorosła. Z powodu niepełnosprawności mieszkam z rodzicami. Oboje bardzo dużo pracują. Zwłaszcza mama jest apodyktyczna lubi rządzić. Krytykują mój styl ubierania. potrafią wypalić ale jesteś gruba., Złe wybrałaś Jesteś niesamodzielna. , nie przykładasz się do ćwiczeń. itp. W domu są tylko w niedziele i wtedy wszystko jest nie tak. Nie chce wojny z rodzina Co robić? Najlepiej aby ich było na wierzchu.

Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Konieczna jest oczywiście szczera rozmowa z Pani rodzicami na temat tego jak się Pani czuje, gdy jest Pani przez nich krytykowana i co ta krytyka dla Pani oznacza. Może Pani spróbować opowiedzieć im o swoich uczuciach i oczekiwaniach jakie w związku z nimi ma Pani wobec swoich rodziców. Jeśli nie przyniesie to poprawy jakości Państwa relacji, to pomóc może oczywiście terapia rodzinna, o ile Pani rodzice wyrażą na nią zgodę. Zatrzymywanie dla siebie swoich uczuć prawdopodobnie nie przyniesie Pani żadnej zmiany, a może nawet pogorszyć Pani samopoczucie w przyszłości.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza