Problemy psychologiczne u partnera

mam faceta 2 lata,mieszkamy 120 km od siebie mamy syna.chlopak jest bardzo zamkniety zanim sie troche otworzyl dlugo mnie oklamywal,jak mial klopoty,mowiac ze sie boi powiedziec prawde bo rodzice zawsze na niego krzyczeli i on sie boi mojej reakcji,on boi sie powiedziec ze do mnie nie zadzwoni bo chce sie przespac -bo od razu sie boi reakcji.jest bardzo cieplym czulym i placzacym w poduszke facetem.tylko co moze byc przyczyna ze byl tak zamkniety z nikim nie rozmawia o sobie teraz tylko ze mna

Witam,
wskazanie przyczyn różnych sposobów funkcjonowania i radzenia sobie innych osób wymaga dokładniejszego rozpoznania sposobów radzenia sobie, reagowania i myślenia takiej osoby. Z tego względu diagnoza jest zindywidualizowanym procesem. Warto byłoby aby Pani partner spróbował skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Pani partner w pewnym stopniu odpowiada na Pani pytanie, mówiąc o tym, jak był traktowany przez swoich rodziców. Podejmując terapię, może pracować nad tym, jak duże to było dla niego zranienie i jakie skutki ma teraz, w jego życiu dorosłym. Być może też są inne powody takiego jego zachowania. Jeżeli tak jest, to także na psychoterapii może się im przyjrzeć, zrozumieć je i podjąć próbę lepszego radzenia sobie.

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem Pani refleksje, dotyczące Pani Partnera.
Tak to jest, że jest czegoś przyczyna i skutek..
A przyczyną jest historia osobista z wczesnej przeszłości..., tak jak Pani napisała.

Co Pani mogłaby by Państwa relacja pogłębiłaby się?
Zainspirować Partnera do pracy rozwojowej nad sobą, nad samooceną pod okiem psychologa.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Państwu potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com