Problemy psychologiczne u partnera

mam faceta 2 lata,mieszkamy 120 km od siebie mamy syna.chlopak jest bardzo zamkniety zanim sie troche otworzyl dlugo mnie oklamywal,jak mial klopoty,mowiac ze sie boi powiedziec prawde bo rodzice zawsze na niego krzyczeli i on sie boi mojej reakcji,on boi sie powiedziec ze do mnie nie zadzwoni bo chce sie przespac -bo od razu sie boi reakcji.jest bardzo cieplym czulym i placzacym w poduszke facetem.tylko co moze byc przyczyna ze byl tak zamkniety z nikim nie rozmawia o sobie teraz tylko ze mna
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Witam,
wskazanie przyczyn różnych sposobów funkcjonowania i radzenia sobie innych osób wymaga dokładniejszego rozpoznania sposobów radzenia sobie, reagowania i myślenia takiej osoby. Z tego względu diagnoza jest zindywidualizowanym procesem. Warto byłoby aby Pani partner spróbował skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

0

Pani partner w pewnym stopniu odpowiada na Pani pytanie, mówiąc o tym, jak był traktowany przez swoich rodziców. Podejmując terapię, może pracować nad tym, jak duże to było dla niego zranienie i jakie skutki ma teraz, w jego życiu dorosłym. Być może też są inne powody takiego jego zachowania. Jeżeli tak jest, to także na psychoterapii może się im przyjrzeć, zrozumieć je i podjąć próbę lepszego radzenia sobie.

0

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem Pani refleksje, dotyczące Pani Partnera.
Tak to jest, że jest czegoś przyczyna i skutek..
A przyczyną jest historia osobista z wczesnej przeszłości..., tak jak Pani napisała.

Co Pani mogłaby by Państwa relacja pogłębiłaby się?
Zainspirować Partnera do pracy rozwojowej nad sobą, nad samooceną pod okiem psychologa.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Państwu potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problemy psychologiczne u partnera a odpowiednie działania

Witam! Otuz mam prblem z partener od 3 lat Czesto klamie nieswiadomie wrecz wierzy w to co mowi ,opowiada historie w ktorych pokazuje sie w lepszym swietle niz jest naprawde itp...od 2 lat sklaniam go do skonsultowania sie z lekarzem ale wypieral problem do przedwczoraj gdy juz sprawy zaszly za daleko i pokazalam mu artykul o zachowaniach psychopatycznych....wszystko pasowalo Jak mu pomodz i jak z nim rozmawiac? Mowi ze chce sie leczyc by ratowac wszystko wiec chce go wesprzec Z gory dziekuje
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Skoro partner chce, to warto wykorzystać tą "chwilową" zgodę na konsultacje z psychologiem. Bycie przy partnerze, towarzyszenie mu będzie na pewno dużym wsparcie. wymaga to dużej odporności oraz spokoju.

0

Do leczenia psychologicznego nikogo się nie zmusi - zawsze musi być jego osobista zgoda na podjęcie terapii. Skoro partner zauważył problem - proszę udać się na spotkanie z psychologiem i/lub psychiatrą do Poradni Zdrowia Psychicznego, Szpitala specjalistycznego z oddziałem psychiatrycznym, bądź do prywatnego gabinetu psychologicznego w Państwa okolicy. Najlepiej, aby zrobić to jak najszybciej, póki partnerowi się "nie odwidzi".
Pani wsparcie emocjonalne w tym momencie będzie bardzo pomocne, gdyż Pani partner będzie czuł i wiedział, że jest Pani z nim i nie zostaje z problemem sam. Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problemy psychologiczne po poronieniu

Depresja ??? A moze cos innegp ...od kiedy poronilam a bylo to nie caly rok temu .... Przez jakies dwa miesiace dziennie snia mi sie dzieci ...dziecko ...ze ja jestem w ciazy , porod itp ...Gdy widze jakas kobiete w zaawansowanej ciazy jestem wciekla ...smutna . Kolezanki sa w ciazy tez nie moge sie z nimi spotykac bo jest mi z tym zle ... Bardzo mi jest ciezko po utracie swojego dziecka , staramy sie z narzeczonym abym znow zaszla w ciaze lecz bez skutku ... Czy powinnam sie zglosic psychologa
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,

Myślę, że to bardzo dobry pomysł - żeby skorzystać z osobistej POMOCY u psychologa czy psychoterapeuty.

0

Dzień dobry!

Bardzo mi przykro z powodu Pani straty.
Każdy, kto traci bliską osobę, traci ciążę, przeżywa żałobę. To bolesny, ale naturalny proces, który dotyczy wszystkich ludzi. Ważne, żeby w tym okresie mieć wsparcie bliskich. Często pomocny jest udział w grupach wsparcia tworzonych przez osoby o podobnym doświadczeniu, np. stowarzyszenia rodziców po stracie. Dobrym wsparciem może być także terapia psychologiczna.
Żałoba może, ale nie musi przerodzić się w depresję.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty