Problemy z odnalezieniem siebie u 19-latka

Mam pewien problem ze samym sobą. Nie potrafię odnaleźć własnego JA, a raczej je zgubiłem jakiś czas temu próbując być kimś innym, co po czasie okazało się zwykłą głupotą. Kiedyś byłem przebojowy, pewny siebie, miałem mnóstwo znajomych, a teraz myśle tylko nad tym co mam mówić, żeby być 'normalnym' tak jak kiedyś. Myślę całymi dniami o tym kim jestem i jak byś sobą, nawet podczas rozmowy z drugą osobą, przez co właśnie czasami nawet się nie da ze mną pogadać. Co robić?;/

Witam,
choć jest to stan nieprzyjemny i kłopotliwy, jest normalny i niezbędny, by zweryfikować to, kim jestem, jaki jestem, jaki chciałbym być, zrozumieć, jak funkcjonuję i uczyć się samego siebie. Wybory nas nie definiują w sposób ostateczny, wskazują zaś na to, co w danej chwili było dla nas ważne lub ważniejsze od innych spraw. Warto porozmawiać z kimś bliskim o swoich wątpliwościach i refleksjach. Proszę pamiętać, że poznawanie samego siebie jest procesem.

Poszukiwanie swojej tożsamości to proces, który trwa aż do okresu dorosłości, a czasem dłużej. Odpowiedzenie sobie na pytanie kim jestem i dokąd dążę w życiu jest zmorą wielu młodych ludzi, a także bardzo ważną częścią ich dojrzewania. Jeśli jest Panu trudno może Pan skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty.