Problemy z opanowaniem emocji u 30-latki

witam...mam powazny problem od zawsze bylam osobo nerwowo coraz bardziej to sie nasila nie potrafie opanowac emocji krzycze rzucam co wpadnie mi w reke trzaskam...nie potrafie sie opanowac ...a mam dwujke dzieci..prosze o pomoc

Witam,

Zachęcam by umówiła Pani konsultację u psychologa/psychoterapeuty i opowiedziała o swoich objawach i samopoczuciu. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii, która może Pani pomóc lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje i to co się z Panią dzieje oraz lepiej radzić z emocjami i zachowaniem. Być może pomocne byłyby leki, ale w tej sprawie proszę skontaktować się z lekarzem specjalistą psychiatrą.
Pomoc może Pani znaleźć między innymi w Poradniach Zdrowia Psychicznego, czy gabinetach prywatnych psychologów/psychoterapeutów oraz lekarzy psychiatrów.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam Panią. Po przeczytaniu tego, co Pani napisała chciałbym swoją odpowiedź podzielić na dwa aspekty. Zacznę od Pani. Wydaje się (na podstawie Pani opisu), że Pani układ nerwowy jest bardzo pobudzony i reaktywny. Bardzo często tego typu zachowania, o których Pani pisze są odpowiedzią na sytuację zagrożenia. Być może w przeszłości i/lub obecnie miały/mają miejsce sytuacje, które były dla Pani zagrażające. Wystarczy, że w obecnych sytuacjach jakiś element przez Pani układ nerwowy jest kojarzony z tamtymi sytuacjami i pojawia się reakcja na zagrożenie. Mamy do dyspozycji trzy takie reakcje: walka, ucieczka, zamrożenie. Który z wymienionych występuje u Pani najczęściej sama może Pani rozpoznać. Teraz napiszę o drugim aspekcie. Jeśli obecnie mają miejsce takie sytuacje, w których Pani bezpieczeństwo jest zagrożone to w pierwszej kolejności trzeba się tym zająć. Jeśli jednak to wynik doświadczeń z przeszłości to w imię bezpieczeństwa Pani dzieci i tego by Pani się czuła ze sobą w kontakcie lepiej proszę poszukać odpowiedniego specjalisty. Jeśli moje hipotezy byłyby prawdziwe to proszę szukać psychologa specjalisty od pracy z traumą. Jeśli jednak przyczyna jest inna proszę wybrać się na pierwszą wizytę diagnostyczną do psychologa, który jest dla Pani najbardziej dostępny. Pozdrawiam Panią