Problemy z wychowaniem dziecka po trudnym dzieciństwie

Jak pomóc osobie która miała trudne dzieciństwo i nie potrafi teraz poradzić sobie z wychowaniem swojego dziecka. Ta osoba była w dzieciństwie bita i teraz tak samo wychowuje swoje dziecko. Wie że na jego zachowanie miało wpływ dzieciństwo i chce sobie pomóc. Kocha swoje dziecko i ma poczucie winy wobec niej. Naprawdę się stara ale czasami nie potrafi zapanować nad złością. Jak powinna w sytuacji kiedy wie że wybuch złości jest bliski zareagować, co zrobić? jak osoba najbliższa może jej pomóc?

Najbezpieczniej byłoby odraczać swoje reakcje, kiedy zbliża się wybuch, wyjść z pokoju, odwrócić swoją uwagę. Jednak to doraźne działania, doświadczenia z dzieciństwa i traumy, trzeba przepracować, żeby odebrać im moc. Terapia to dobry sposób na to, aby nauczyć się inaczej funkcjonować i radzić sobie z emocjami.