Przyswajanie wiedzy przez osobę niepełnosprawną z uszkodzeniem mózgowym

Jak przyswoic wiedzę jak osoba niepelnosprawna stopien 2 ,z uszkodzeniem mozgowym Ma problemy z pamiecia i koncetracja, bo próbowałaem pójść do szkoły policealnej na technik Informatyk i tam jest dzialalnosc gospodarcza jak i sieci komputerowej z tym mam problemy bo za dużo materiałow nieradze sobie zapamietaniem czy są jakieś sposoby aby naprawic mózg moze trening umysłu proszę o poradzenie i pomoc

"Naprawić" mózgu się niestety nie da, jeśli myślimy o tym jako o zmienieniu stanu A w stan B w jednym momencie. Ale na szczęście nad sprawnością umysłową (tj.sprawnością funkcji poznawczych - uwagi, pamięci, myślenia itd) można pracować i ją wzmacniać. Proszę trenować swój mózg np. rozwiązując krzyżówki, zapamiętując listy rzeczy, wykonując sudoku itd. Pomocne są rożnego rodzaju gry wspierające rozwój poznawczy (np. http://brainmax.pl/) lub kursy nastawione właśnie na naukę jak lepiej zapamiętywać, jak się lepiej koncentrować itp. Proszę poszukać czy w Pana okolicy nie są prowadzone tego typu zajęcia. Powodzenia!