Rodzice chcą mnie zostawić w UK. Jak ich przekonać do powrotu?

Już zadawałam pytanie na tym forum, a to będzie miało pewne powiązanie. Pytałam co robić, ponieważ rodzice chcą mnie zostawić w UK.

Chcę teraz dodać, że pogarsza się z dnia na dzień mój stan psychiczny: nie mogę jeść, mam odruchy wymiotne, patrzę w niebo, gdy widzę samolot tracę kontakt ze światem rzeczywistym. Gdy widzę jakąś chociażby gałąź z kolcem wbijam je mocno w skórę. Byle co, aby ostre było :(

Muszę wrócić do Polski, bo aż strach pomyśleć co przyniesie jutro. Rodzice się zasłaniają pracą, myślą, że nie dam sobie rady, lecz tak naprawdę to tu mnie zamęczą. Moja psychika z dnia na dzień spada. Zgasła już nadzieja i wiara... Byłam zawsze uśmiechnięta, radosna.

Odnalazłam sens życia, zmieniłam się w przeciągu roku dzięki mojemu chłopakowi o 180 stopni, a teraz? Teraz już naprawdę nie mam nic. Boję się jutra, bo ja wiem do czego jestem zdolna :( Pomocy ;((

Witam!

Powinnaś dokładnie opisać rodzicom swój stan psychiczny, opowiedzieć o uczuciach i zachowaniach autoagresywnych. Oni mogą uważać, że jesteś w trudnym okresie i dlatego mogą bagatelizować problem.

Twoje problemy stają się coraz trudniejsze i powinnaś znaleźć pomoc psychologiczną. Powiedz o tym także rodzicom. Wspólna z nimi wizyta u psychologa może im wiele wyjaśnić. Może wtedy zrozumieją, jak źle się czujesz i zadecydują, co w tej sytuacji zrobić dalej.

Pozdrawiam