Rozbieranie i całowanie innych przez 10-latkę

mzm corke 10 lat nie bylam jeszcze u lekarza zadnego nawed nie wiem do którego się udac problem polega na tym ze corka lubi calowac i dotykać nitywnie inne dzecii nie mogę jej samej zostawiać bo naj czestsze jej zabawy to w rodzine moz i zona by moglad dotykać rozbierać i calowac rowiesnikow

Dzień dobry!

Córka jest w wieku, w którym jest możliwe rozmawianie z nią na temat jej zachowań, pytanie, dlaczego to robi, co czuje w związku z tym itp. Najczęściej seksualne zachowania dziecka nie wynikają z żadnych chorób czy zaburzeń, ale obserwowania otoczenia, świata i zachowań dorosłych. Być może córka ma niekontrolowany dostęp do telewizji lub internetu, gdzie obserwuje treści erotyczne, które następnie powtarza? Być może w inny sposób ma możliwość obserwowania zachowań seksualnych dorosłych? Nie można również wykluczyć nadużycia seksualnego, czy molestowania seksualnego córki obecnie lub w przeszłości przez osobę dorosłą. Konieczna byłaby również ocena zachowań córki w innych sferach życia, w innych relacjach niż koleżeńskie, jej ogólnego rozwoju, nastroju, mocnych stron i trudności. Proszę zgłosić się do psychologa dziecięcego lub psychologa seksuologa, uprzednio telefonicznie dowiadując się, czy pracuje on z dziećmi.

Pozdrawiam!

Witam. Istnieją przychodnie dla dzieci chorych i przychodnie dla dzieci zdrowych. Zwykle mieszczą się w jednym budynku. Proszę natychmiast zwrócić się po pomoc do psychologa dziecięcego i do poradni dla dziecka zdrowego. Czy podejrzewa Pani, że córka doznała naruszenia cielesnego? Czy mogła zajść taka sytuacja? Być może, że widziała dorosłych w sytuacji uprawiania seksu i teraz powtarza w zabawach zaobserwowane zachowania. Albo w jej obecności ktoś oglądał filmy pornograficzne. Psycholog dokona właściwego rozpoznania. Może warto zasięgnąć też porady u seksuologa?