Rozstanie z chłopakiem po 3 latach i 9 miesiącach

Zostawił mnie chłopak(3l. i 9mies.)Po 3,5r. zaczęło zgrzytać.Wolał spędzać czas z kolegami,pić. Jak miałam pretensje mówił-znajdź sobie koleżanki,nie użalaj się nad sobą i inne przykrych słów Aż po którymś z kolei weekendzie gdy mnie wystawił, napisałam, że to koniec żeby się ogarnął. Po 10 dniach nie odzdzywania się postanowił się spotkać usłyszałam najlepiej będzie się rozstać-przestaliśmy się dogadywać. Bardzo chciałabym,aby wrócił. Może mogłam to zachowanie przeczekać? Nie wiem czy dobrze zrobiłam

Witam serdecznie, wyobrażam sobie , że jest Pani trudno w sytuacji utraty jaką jest rozstanie z partnerem. Pustka i chęć wypełnienia pustki to odczucia, które mogą pojawić się w takiej sytuacji. Może warto skorzystać z pomocy specjalisty, po to by uporządkować sobie to co się wydarzyło, zrozumieć z jakimi oczekiwaniami wchodzi Pani w relacje oraz zbadać czy realizuje się Pani w relacjach w jaki Pani wchodzi.

Zgadzam się z przedmówcą, że pomocne będzie podjęcie psychoterapii indywidualnej. Z Pani opisu wnioskuję, że może mieć Pani tendencje do brania zbyt dużej odpowiedzialności na siebie i poświęcania się na rzecz drugiej osoby. O dobrą relację zawsze muszą starać się dwie strony.