Senność, ciągłe zmęczenie, drażliwość, napady złości i wzmożony apetyt

Sypiam za dużo - w ciągu nocy i w ciągu dnia. Potrafie spać nawet 15h jak nie więcej, po kilku godzinach znowu. Jestem ciągle przemęczona, drażliwa, czasem bywam nawet lekko agresywna, mam napady złości (ost efekt: dziura w scianie). W szkole nie potrafię się skupić za długo, nawet zdarza mi się zapomnieć o czym rozmawiałam 5 min wcześniej, w trakcie rozmowy często gubię wątek. Nie wiem czy to ważne, ale mój żołądek potrafi nie mieć dna, jem i jem i wciąż jestem głodna, pomimo, że jestem pełna.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Objawy o których piszesz mogą być pierwszym symptomem depresji. U nastolatków często objawia się ona jako tzw. postać dysforyczna przebiegająca z napadami złości, agresji i niepokoju. Myślę że warto szczerze porozmawiać z rodzicami i udać się (najlepiej w ich obecności) do szkolnego psychologa.

Witam,
na pewno trzeba szukać przyczyn takiego stanu. Mogą być dwojakiego rodzaju, albo fizjologicznego, czyli stanu zdrowia. I tu byłoby dobrze iść do lekarza pierwszego kontaktu ,który zleciłby odpowiednie badania pod kątem objawów, które Ciebie męczą, albo psychologicznego. Poobserwować siebie, jaki jest mój nastrój ostatnio, czemu się złoszczę, w jakich momentach objadam się? Wówczas udać się do psychologa, bo może to początki np. depresji. Bo szybka interwencja, jest interwencją skuteczniejszą.
pozdrawiam
Beata Jaszczak

Witam
Nie masz na co czekać - koniecznie zgłoś się do swojego lekarza pediatry. Opisane przez Ciebie objawy są niepokojące, mogą być objawami poważnych chorób. Lekarz zleci Ci podstawowe badania. Wykluczenie chorób somatycznych jest dopiero podstawą do szukania przyczyn w psychice, w przeżywanych trudnościach emocjonalnych. Zalecam więc jak najszybsze udanie się do lekarza prowadzącego.

Na pewno warto wykluczyć somatyczne (zdrowotne) podłoże zaburzeń. Jeśli to się uda warto poszukać fachowej pomocy- być może skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który w razie czego dobierze odpowiednia farmakoterapię i/lub zdecyduje o potrzebie terapii psychologicznej.