Separacja i zdrada w związku

Witam Mam mały problem ze swoi mężem tz jestesmy ze sobą 13 lat i przez te wszystkie lata znosiłam upokorzenia z jego strony, słowne i takze ręczne. 2 razy mnie zdradził, podnosił ręke także na synka, ja przez te wszystkie lata to znosiłam i nie umiałam uchronić synka. Aż w końcu stało się jestesmy w separacji ale on nie odpuścił i nalega ze się zmieni ze zrozumiał wszystkie te rzeczy,że robił źle i chcę następnej szansy. I moje pytanie brzmi co mam zrobić? a dodam że teraz jestem silniejsza

Dzień dobry!

Naturalnym elementem przemocy rodzinnej są tzw. okresy miodowego miesiąca, kiedy sprawca przemocy przeprasza, żałuje, obiecuje poprawę i "że zmienił/ zmieni się". Często sam szczerze w to postanowienie wierzy! Niestety, przemoc wciąga i uzależnienia - zarówno ofiary, jak i sprawcę - i wyjście z niej nie jest możliwe jedynie na podstawie "postanowienia" pod wpływem emocji, w momencie zagrożenia utratą rodziny.

Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii, aby podejmowane przez Panią decyzje były świadome.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza