Separacja w związku

Witam,mam niesamowite problemy z chłopakiem.Jestem juz z nim 5 m-cy neistety ostatni miesiac to byly dni klotni i nie dalismy sobie zadnych innych tematow. ciagle bylo moje narzekanie na brak pracy badz studia.dlatego powiedzial ze musimy zrobic"separacje"bedziemy normalnie sie odzywac a po sesjach porozmawiamy o wszystkim pod warunkiem ze nie bedziemy miedzy soba mieli negatywnych energii..Czy ma szanse sie to udac? powiedzial ze daje mu szczescie tylko ze przez te klotnie ma "burdel" w glowie.

Dzień dobry!

Czasowa "separacja" dla wielu par okazuje się dobrym rozwiązaniem. Pomaga ukoić trudne emocje - choć z pewnością nie znikną one sama. Jest bardzo prawdopodobne, że z czasem sytuacja powróci, jeśli nie będziecie aktywnie uczyć się rozmawiania ze sobą, rozwiązywania konfliktów, chodzenia na kompromisy, z ciekawością poznawania stanowiska drugiej strony, lepszego rozumienia się itp. Separacja ma sens, jeśli ma cel (np. przemyślenie danego tematu, samodzielnego zdobycia nowych umiejętności przez jedną lub obie strony) i w jej trakcie obie strony pamiętają, że są w związku i starają się o jego poprawę.

Pozdrawiam!