Śmierć bliskiej osoby a depresja

Mam taki problem ze nie chodze do szkoły. Z jednej szkoły mnie juz wyrzucono z powodu duzej nieobecnosci. a w drugiej (to ta do której teraz uczeszczam. Mam bardzo duzo opuszczonych dni. W nocy nie moge zasnac a rano nie moge wstac. budze sie rano o 6 i mysle a nie ide i poprostu wogóle mi na niej nie zalezy chciałbymto zmienic.Te problemy zaczeły sie po smierci mojego taty. Bardzo chciałbym ja skonczyc ale nie potrafie wstac i do niej pojsc i obawiam sie ze moze byc to stan depresyjny.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry.

Można wnioskować, że wciąż Pan przeżywa tzw. żal po stracie, a Pańskie obawy związane z ewentualną depresją mogą być zasadne. Proponowałbym wobec powyższego konsultację psychologiczną i prawdopodobnie poddanie się terapii.

Pozdrawiam.

Witaj, myślę że przyczyn takiego stany rzeczy może być kilka (np. nieprzepracowana żałoba, a niechodzenie do szkoły jako wyuczony schemat itp.) odpowiedzi są niejasne i tu, za pomocą tego portalu nie ma co zagłębiać się w hipotezy które mogą nigdy nie znaleźć potwierdzenia. Myślę, że skoro czujesz że chcesz zmienić obecny stan rzeczy to jest to dobry moment na spotkanie z psychoterapeutą, on pomoże Ci zrozumieć Twoje zachowania, da emocjonalne wsparcie i razem z Tobą odbuduje bardziej pozytywną wizję świata. Pozdrawiam, Monika

Dzień dobry, przyczyny pana stanu mogą być bardzo różne, jeżeli problemy w znacznym stopniu zaburzają pana codzienne funkcjonowanie, a na to wygląda, proszę jak najszybciej skonsultować się z psychologiem i rozpocząć psychoterapię, ewentualnie z lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam.

Dzień dobry, z tego co pan pisze, pana stan w znacznym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie. Proszę zgłosić się na diagnozę psychologiczną i rozpocząć psychoterapię, ewentualnie proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam.