Spadek poczucia własnej wartości u 20-letniej dziewicy

Mam 20 lat, moja dwa lata młodsza siostra w te wakacje straciła dziewictwo. Gdy tylko się o tym dowiedziałam poczułam się trochę... odosobniona, inna i moje poczucie własnej wartości spadło, gdyż sama jestem jeszcze dziewicą a wcale nie należę do tych osób, które chcą czekać do ślubu. Słyszy się o gimnazjalistkach w ciąży, a ja, jako studentka-dziewica, ktorą nie była w żadnym poważnym związku czuję się po prostu dziwnie, czuję presję, i mam wrażenie że jestem dziwolągiem...

Gdybyś potrzebowała bezpośredniego kontaktu to zapraszam do odwiedzenia mojej witryny i kontaktu bezpośredniego FB lub e-mail

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

Witam. Twoje samopoczucie powinno wzrosnąć, a nie spaść. Bowiem jesteś kobietą, która wie czego chce, ma poczucie własnej wartości, jest odpowiedzialna i rozsądna, wrażliwa i mająca swoje zasady, nielekceważącą swoich uczuć. I w tym możesz się czuć osamotniona, jesli wokół ludzie myślą inaczej. Jednak myśli inaczej tylko twoja siostra. Ty nie jesteś nią, jesteś sobą. A to powód do dumy. Pozdrawiam