Strach przed pijanymi ludźmi u 27-latki

Witam, Strasznie sie boje pijanych ludzi. Gdy widzę takich ludzi, staram się szybko uciec, nawet jeżeli znam tą osobę. Powiem tylko że nie miałam żadnych przykrych sytuacji gdy byłam dzieckiem z alkoholem, itp. Chciałabym pomniejszyć przynajmniej troche swoją fobię, czy da się to zrobić i w jaki sposób? Z góry dziękuje

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam
tak duży strach przed konkretną grupą osób ma prawdopodobnie swoje źródło w przeszłości. Być może na obecnym poziomie nie ma Pani do tego świadomego dostępu. Najprawdopodobniej jakaś sytuacja musiała w Pani wygenerować lęk, który utrzymuje się do dziś. Proponuję spotkanie z psychologiem i rozmowę na ten temat. Jest szansa, że wspólnie znajdziecie źródło Pani strachu i dzięki temu będzie mogła Pani sobie z tym poradzić.
Pozdrawiam.

Witam, zalecałbym konsultację u psychoterapeuty, bo to wymaga osobnej rozmowy. W końcu pijani ludzie rzeczywiście bywają nieobliczalni. Być może dobrze jest czasami uciec, nawet jeżeli zna Pani tę osobę. Czy lęk pojawia się taki sam niezależnie od stopnia upojenia danej osoby? Jej zachowania? Płci? Pozdrawiam