Straciłam przyjaciół i sens życia. Co robić?

Jestem 26-letnia kobietą, która nie jest w związku, tylko od ponad roku jest, a raczej była w głębokiej wieź emocjonalnej z parą gejowską, pokochałam ich nad życie, cale moje życie kręci się wokół nich, wszystko co robię to dla nich, nic dla siebie.

Od dwóch tygodni nasz kontakt uległ znacznemu osłabieniu i nie umiem sobie z tym poradzić, nie potrafię sobie wypełnić tej pustki po nich. Wszystkie swoje znajomości zerwałam dla nich, nie mam gdzie wyjść, nie mam z kim porozmawiać, bo zawsze byli oni - teraz gdy ich nie ma nie potrafię funkcjonować, czuję się od nich uzależniona i chcę to zmienić, chcę zacząć żyć na nowo tylko wiem, że bez nich nie potrafię, są dla nie wszystkim co miałam.

Nie wiem co robić, czuję, że życie ucieka mi między palcami, a ja nic z tym nie robię, nie mam sil już walczyć sama ze sobą, ze swoimi emocjami. Pomocy, co mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Każdy człowiek potrzebuje miłości i przyjaźni. Bez tego nasze życie traci na jakości i tworzy się pustka. Są ludzie którzy swoją osobowością potrafią nas uszczęśliwić i wypełnić nasze życie po brzegi radością. Kiedy w jakiś sposób ich tracimy lub urywa nam się kontakt, czujemy lukę i orientujemy się, jak ten ktoś dobrze na nas działał.

Myślę, ze dla Pani coś takiego właśnie się stało. Ból i pusta jak Pani pisze są nie do zniesienia. Tych oto dwoje przyjaciół ma w sobie coś, jakby klucz do Pani potrzeb psychicznych, co sprawiło że czuje się Pani z nimi szczęśliwie. To bardzo dobrze, że są tacy przyjaciele.

Chciałem jednak też zwrócić uwagę na pewne słowa. Pisze Pani odnośnie uzależnienia od nich, że wszystko co Pani robiła, robiła dla nich, nic dla siebie oraz że wszystkie swoje znajomości zerwała Pani dla nich. Wspomina też Pani że całe życie kręciło się wokół nich a teraz nie potrafi Pani funkcjonować.

Czy rzeczywiście prawdziwa przyjaźń polega na zatraceniu się dla innych? Co dla Pani znaczy być uzależnionym od kogoś? Czym dla Pani jest głęboka więź emocjonalna? Czy próbowała Pani powiedzieć swoim przyjaciołom o swoich obawach odnośnie osłabienia kontaktu z nimi? A jeśli się kontakt urwie to co takiego się wydarzy dla Pani?

Są to ważne pytania i dobry moment aby pobyć sama ze sobą i oddać się refleksji.
Poza tym być może nic straconego i powrócicie do kontaktu na nowo czego Pani życzę

Pozdrawiam