Test na obecność HIV

Dzień dobry. Wykonałem dziś sobie test na obecność wirusa HIV w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym. Podczas wywiadu z psychologiem sklamalem odnośnie mojej orientacji i nie przyznałem się że jestem homoseksualny i że właśnie taki seks uprawialem w przeszłości. Czy może mieć to jakikolwiek wpływ na wynik badania czy ma to jedynie wartość statystyczna?

Dzień dobry.

Pańska orientacja seksualna oraz zatajenie ww. informacji podczas wywiadu nie mają wpływu ani na wynik badania ani na prawdopodobieństwo zakażenia wirusem HIV.

Prawdopodobieństwo zakażenia wzrasta m.in. podczas podejmowania przypadkowych kontaktów seksualnych z przypadkowymi osobami oraz gdy w czasie współżycia nie korzysta się np. z prezerwatywy. Ww. dotyczy wszelkich orientacji seksualnych.

Pozdrawiam.