Może warto się zastanowić, jaki alkohol ma wpływ na Pana życie? Czy coś Pan stracił, a może zyskał pijąc? Czy pomimo nadmiernego spożywania alkoholu, jest Pan w stanie realizować się w życiu zawodowym, rodzinnym? Co może zmienić się na lepsze, jeśli przestanie Pan pić? Warto również sporządzić tzw. "piciorys". Oszacować ile litrów trunku wypił Pan w ciągu życia.
Dzień dobry,
Proszę podjąć LECZENIE w Poradni Leczenia Uzależnień.
Witaj, niezależnie od tego kim jesteś: mężem, żoną, przyjacielem, rodzicem, czy dzieckiem osoby zmagającej się z chorobą alkoholową, wiesz jakie szkody wniósł alkohol w Twoje życie.
wiesz że:
"alkohol jest najlepszym rozpuszczalnikiem, który rozpuszcza wszystko wkoło Ciebie: rodzinę, przyjaciół, pracę mieszkanie, pieniądze, Ciebie".
Dlatego warto zawalczyć o to, żeby być człowiekiem wolnym i podjąć wysiłek który pozwoli iść drogą trzeźwości.
Literatury wspierającej radzenie sobie z problemem: jak osiągnąć i zachować trzeźwość jest wiele, jednak programy zdrowienia Anonimowych Alkoholików , spotkania AA są bardzo pomocne w obudzeniu nadzieji, zrozumieniu choroby, w obudzeniu w sobie gotowości i siły do stosowania programu AA na codzień.
Wiele spotkanych przeze mnie osób, które były uważane za "przypadki nie do uratowania" , zaczęło nowe życie i ma teraz za sobą lata przeżyte w trzeźwości, osoby te twierdzą, że zanim wkroczyły w grupy AA, miały nieprawdziwe wyobrażenia o AA i jego członkach, były zdezorientowane ale wiedziały jedno: że muszą coś zrobić z chorobą i że czują się zagubione mając trudność z właściwą oceną sytuacji.
Zadałaś/łeś tutaj swoje pytanie, poszukujesz wskazówek, to samo możesz zrobić uczęszczając na spotkania AA, gdzie wiele osób było/jest w podobnej sytuacji, taka grupa pozwala w bezpiecznych warunkach podzielić się nawzajem doświadczeniem, obudzić nadzieję i może zaoferować siłę w walce z tą ciężką chorobą.
Życzę powodzenia i siły
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Spotkanie z ojcem po latach – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- Czy ufać osobie, która często zmienia zdanie? – odpowiada Mgr Anna Ręklewska
- Czy alkoholik wraca do nałogu po leczeniu? – odpowiada Mgr Katarzyna Fiszer
- Spotkanie z byłym chłopakiem – odpowiada Mgr Klaudia Steckiewicz-Langer
- Hipnoza w leczeniu uzależnienia od alkoholu – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Brak czasu na spotkanie ze strony chłopaka – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Apatia, niechęć do spotkań i myśli samobójcze – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Jak znaleźć tego jedynego? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy jest szansa na wyleczenie z alkoholizmu? – odpowiada Mgr Marta Mosińska
- Terapia uzależnienia od alkoholu – odpowiada Mgr Agnieszka Nowogrodzka