Może warto od odnalezienia odpowiedzi o przyczyny takiego zachowania?
Następnie można spróbowac nad tym pracować pod okiem psychoterapeuty.

0

Trzeba by się przyjrzeć czemu tak się dzieje, jakie były Pani doświadczenia w relacjach itp itd. Najłatwiej i najszybciej dokonać tego w trakcie psychoterapii indywidualnej. Ona też pozwoli Pani wypracować nowe bardziej adaptacyjne formy wchodzenia w relacje, poczucie własnej wartości, bezpieczeństwa, a tym samym subiektywne poczucie szczęścia.

0

Witam. To tak jakby Pani miała małą samoocenę bądź niskie poczucie swojej wartości. Można nad tym pracować na różne sposoby, głównie mam na myśli psychoterapeutyczne bądx psychologiczne.
Magdalena Brabec

0

Z takimi problemami najlepiej poradzić sobie przez psychoterapię. Jak widzę z Pani krótkiego opisu problem może dotyczyć sfery struktury osobowości. Bardzo dobrze, że zauważa Pani ten problem i chce poradzić sobie z niedogodnościami z nim związanymi. Terapia może trwać trochę czasu, ale warto ją podjąć. Istnieją różne podejścia terapeutyczne i też różne formy psychoterapii: indywidualna lub grupowa. Zachęcam do poszukania psychoterapeuty, ewentualnego rozważenia podjęcia psychoterapii grupowej.

0

Witaj,
Tak już jest,że nasze "ja"kształtuje się w relacjach z innymi,poczucie szczęścia również.Problem może jednak istnieć w tego rodzaju niedojrzałości,że nastawiona jesteś tylko na "uszczęśliwianie" przez innych ,natomiast nie masz dośc siły,by samej uszczęsliwiać.
Tego rodzaju "braki w dawaniu"trzeba powierzyć terapeucie,który pomoże Ci w psychologicznym dojrzewaniu i wyjściu z okresu egocentryzmu,w którym obecnie jesteś mimo wieku 18 lat.Przypuszczam,że poradzisz sobie z problemem b.dobrze,gdyż pisząc o nim tutaj,jesteś świadoma ,że on istnieje naprawdę.To duży plus.
Trzymam kciuki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty