W jakim wieku zapisać syna na teakwondo

Dzień dobry,mam pytanie,bardzo bym chciał zapisać syna na Taekwon-Do,zapisy są dopiero od 4 roku życia,żona nie jest do tego przekonana myśli że on będzie bił swoich kolegów,ja myśle że to dobry pomysł chociaż by dla tego że mnie ojciec nigdzie nie zapisał i niestety zajmowałem sie póżniej mniej pożytecznymi sprawami.Co państwo o tym myślą.Pozdrawiam serdecznie.

Warto też pamiętać, że takie maluchy nie są jeszcze wytrwałe, mogą mieć "słomiany zapał" a także zrażać je mogą drobiazgi (chłodno na sali, "niemiły" pan od ćwiczeń, "niefajna" grupa itp) i odnalezienie zajęć, na które malec będzie rzeczywiście chciał chodzić, może zająć kilka prób i kilka proponowanych aktywności. To normalne, nie warto się tym zrażać, ale raczej traktować to jak poszukiwanie.
Jeśli zapisy są od 4 roku życia- warto tego przestrzegać- z jakiegoś powodu ten zapis powstał. Jedna część to fizyczna gotowość małego organizmu do tego typu ćwiczeń, druga to możliwości organizacyjne zajęć i trenerów (zaopiekowanie grupy maluchów, która wymaga dużo uwagi przy jednoczesnej próbie nauczenia ich czegoś).

Dzień dobry!

Dla dziecka ważna jest nauka kontaktów z rówieśnikami, a także eksperymentowanie, poszukiwanie swoich talentów i mocnych stron, poznawanie świata i możliwości, jakie on niesie. Treningi sportowe są szansą na to wszystko, a jednocześnie mogą uczyć sumienności, wytrwałości, odpowiedzialności. Nie jest prawdą, że dzieci, które trenują sztuki walki są z tego powodu agresywne wobec rówieśników. Nie mniej jednak w młodym wieku pasje malucha często się zmieniają i warto za nimi podążać, być otwartym na potrzeby dziecka. Jest możliwe, że po jakimś czasie treningów sportowych, synek uzna, że jednak wolałby grać na instrumencie, śpiewać, malować albo należeć do harcerstwa. Nie ma sensu koncentrowanie się na jak najlepszych wynikach sportowych, oczekiwanie sukcesów. Poza tym dla dziecka zawsze największą przyjemnością będzie czas spędzany z rodzicami - wspólne wycieczki i zabawy, a także możliwość opowiedzenia o tym, jak było na treningu, co się wydarzyło, czy było fajnie czy nie.

Pozdrawiam!