Walczenie ze schematami i wychowanie w rodzinie patologicznej

Pochodzę z typowo patologicznej rodziny, powielam schematy, są tak głęboko zakorzenione we mnie, że walczę tak jakby z samą sobą. Uczęszczam na psychoterapię, która mi pomaga, ale proszę szczerze odpowiedzieć mi czy ja kiedykolwiek wyjdę z tego, bo mam takie wrażenie że to już na zawsze odciśnie piętno na moim życiu , że zawsze będę musiała już się kontrolować i analizować swoje zachowanie, tak trudno zastąpić te schematy innymi "zdrowymi" schematami. Czasami to myślę, że jestem i tak przegrana.

Dzień dobry.

Skoro uczęszcza Pani na psychoterapię, wszelkie nurtujące Panią problemy należałoby poruszać właśnie podczas sesji.
Poza tym, Pani pytanie dotyczy przewidywania przyszłości, toteż udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi byłoby zwyczajnym nadużyciem.

Pozdrawiam.