Wybieranie priorytetów w życiu

Mam 21 lat. Niektórzy w tym wieku mają rodziny, są tzw. dojrzałymi ludźmi. Ja nie czuję się jeszcze "stabilnie", im więcej mam lat, tym mniej mnie ciągnie do założenia rodziny. Chcę poużywać życia, szukać, mam wiele pytań i wątpliwości. To nauka jest dla mnie priotytetem. Mam trochę awanturniczy charakter. Czy wiek musi oznaczać brak porywczości, czy wolno być nieszkodliwym dziwakiem? Przecież Schliemann odkrył Troję w wieku 50 lat!

Witam !
Po przeczytaniu Twojego listu pomyślałam, że to Ty jesteś swoim najlepszym "diagnostą". Piszesz o "tzw.dojrzałych ludziach", którzy założyli już rodziny...ale czy sam fakt założenia rodziny jest miarą dojrzałości ? W różnych okresach życia można mieć różne priorytety, czasem z powodzeniem można je połączyć, czasem trzeba wybierać... Dla wielu stabilizacja jest w życiu celem, ale nie dla wszystkich. Dla Ciebie na tym etapie ważna jest nauka, odkrywanie siebie i świata. To nadaje Twojemu życiu sens . Wspaniale ! Tak trzymaj.
Co do wieku- jesteś u progu życia :) Gratuluję odwagi bycia sobą i trzymam kciuki !

W Pani wieku poszukiwanie swojej tożsamości i priorytetów nie wykracza jeszcze poza granice normy. Są ludzie, którzy odkrywają swoją drogę wcześniej, ale są tacy, którzy poszukują dłużej. Jeśli nie czuje się Pani przez to nieszczęśliwa lub nie doświadcza cierpienia, oznacza to, że nie ma w tym nic złego. Jeśli natomiast chciałaby Pani zmiany, odkrycia celu i sensu w życiu może Pani także popracować nad tym z psychologiem.