Zdrada w zwiazku i chęć zemszczenia się

Moja 33-letnia siostra została porzucona i zdradzona przez mężczyznę, z którym była 3 lata. Minął miesiąc a ona sobie z tym nadal nie radzi, chce się na nim mścić i żyje tylko pragnieniem zemsty, do tego zaczęła ranić bliskich kłócąc się z nami, wypominać nam swoje żale i krzywdy. Szukając pomocy w internecie natknęłam się na określenie "wampir energetyczny". Dokładnie odzwierciedla to jej zachowanie. Gdy nas rani mam wrażenie, że jest w amoku. Nie wiem co mam robić i jak jej pomóc.

Dzień dobry!

Miesiąc to czas stosunkowo krótki. Jest naturalne i prawidłowe, że reakcja emocjonalna, żałoba po bolesnej utracie, trudnym wydarzeniu - może trwać.
Często jest jednak tak, że to, jak reagujemy na trudną życiową sytuację, świadczy o naszych głębszych i długotrwałych problemach emocjonalnych i psychicznych.
Warto, aby siostra rozważyła podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Miesiąc to często jeszcze dość krótki okres na czasu na przeżycie emocji związanych ze zdradą. Sugeruję dać jej czas. Pana siostra ma teraz prawo doświadczać różnych emocji: lęku, złości, zagubienia, smutku.... Mieszanka tych emocji oraz ich silne natężenie może ją prowadzić do opisanych przez Pana zachowań. Jeśli chce Pan pomóc siostrze, proponuję cierpliwie ją wspierać. Konsultacja u psychologa też nie zaszkodzi.

http://www.gabinetzmian.pl