Złe samopoczucie, apatia, początki depresji

Witam,od 2 lat zmagam się z dziwnym samopoczuciem.Na dzień dzisiejszy nie mam kompletnie ochoty na nic ,nic mnie nie cieszy wszystko jest bez sensu np. zadaje sobie pytanie czy iść z dzieckiem na dwór bo ładna pogoda a za chwile myśl " nie chce mi się...może się bawić w domu." jestem już tym strasznie zmęczona bo kiedyś byłam pełna energii miałam mnóstwo pomysłów całe moje życie mnie już przytłacza i mam wszystkiego co się tyczy mojego życia dość.

Dzień dobry.

Opisane przez Panią dolegliwości, mogą być objawem stanu depresyjnego, tym bardziej, że jak Pani opisuje, trwają już od dłuższego czasu. W celu doprecyzowania hipotez, sugerowałbym kontakt z psychologiem.
Niezależnie od powyższego, opisywany przez Panią stan ma charakter raczej łagodny, związany bardziej z przedłużającym się obniżonym nastrojem, niż faktyczną depresją, co trzeba uznać za pozytywny aspekt problemu.
Pomijając kwestię konsultacji ze specjalistą, proponowałbym też jednak próbować przełamywać impas bezradności i w sytuacjach, gdy się Pani "nie będzie chciało" (np. wyjść na spacer), nie poddawać się tym uczuciom.

Pozdrawiam.