Złe zachowanie i agresja u dziecka

moja 10letnia corka od miesiaca bardzo sie złosci. zaczyna mnie to niepokoic, poniewaz zdaza sie to co raz czesciej i ze wzmozoną siła. Krzyczy, piszczy, tupie,wali w przedmioty, bije nawet siebie.jak sie uspokoi to mowi ze nie wie co sie z nią dzieje. ma ochotę wyrwać sobie włosy, wybiec z domu i wpasc pod samochod. twierdzi ,ze jej nie kocham i do niczego nie jest mi potrzebna. ma bardzo niskie poczucie wlasnej wartości.prosze poradzić co mam robić. jestem zalamana.

Witam. Zaczęlo sie. Zaczyna się okres dojrzewania. Może Pani oraz córka skorzystac z pomocy psychologa w celu porad albo psychoterapii aby z psychoterapeutą przejść przez ten trudny okres. W okresie dojrzewania dziecka trzeba dużo cierpliwości i zrozumienia dla dziecka, ale i pewnego dystansu do takcih zachowan. Tylko nie znaczy to, zeby córke zbagatelizować, tylko być przy niej.
Magdalena Brabec

Witam,
Nie wiemy,czy Pani jakoś ujawnia wobec córki ten niepokój/i troskę/,które kieruje tutaj.Jeżeli córka nie odczytuje Pani emocji,może je na ślepo próbować pobudzać,ale to nie jest relacja zdrowa ani korzystna.
Nie wiemy też,jak zazwyczaj reaguje pani na jej trudności,czy nie kwituje ich np."daj mi spokój",cóż to za problem"itp,przez co zostaje sama i z poczuciem winy za swoją niedoskonałość i zaczyna autoagresję.Wszystko,co czytam wskazuje na potrzebę autentycznego,bliższego kontaktu z Panią oraz na jego niedostatek,który trzeba przerwać .Spróbujcie w jakikolwiek sposób albo razem skorzystajcie z pomocy specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie