Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 7 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania do specjalistów

Co może oznaczać taki ból po czyszczeniu zębów u dentysty?

Tydzien temu dentystka wykonywala u mnie dogłębne czyszczenie szkliwa rowniez pod dziaslami itp po 2dniach od zabiegu strasznie zaczely mnie bolec zeby (lewy dół) po obejrzeniu widze ze dziaslo opadlo i mam odliniety caly kielich zedow az z korzeniem boje... Tydzien temu dentystka wykonywala u mnie dogłębne czyszczenie szkliwa rowniez pod dziaslami itp po 2dniach od zabiegu strasznie zaczely mnie bolec zeby (lewy dół) po obejrzeniu widze ze dziaslo opadlo i mam odliniety caly kielich zedow az z korzeniem boje sie ze mi wypadna i ze cos poszlo nie tak ale lekarz idzie w zaparte ze wszystko jest ok a ja czyje potworny bol przy mowieniu jedzeniu a nawet jak siedze z zamknieta buzia. To jest jakas masakra;( mozna to jakos uratować? Dodam ze mam 29lat i nie pije ani nie pale
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Czym grozi zażycie kilku tabletek Ketonalu Forte?

 mam 18 lat. Czy łyknięcie 5 lub 6 tabletek ketonalu forte. Grozi czymś?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy ten wynik psa u taty oznacza raka prostaty?

Witam Wlasnie wrucilismy z ojcem (60l) od lekarza rodzinnego. Wynik badania PSA wynosi 6.907 . Pytanie CZY TO MOZE BYC RAK PRODTATY?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy nadal oczyszczać ranę dłoni w taki sposób?

Witam, 5 dni temu miałem wypadek. Posiadam dwie większe rany, jedna na ramieniu, a druga na dłoni. Chodzi o to, że rana na dłoni nie chce się wygoić, zamiast wytworzyć się strup, wydziela się ropa, która zasycha. Staram się ją... Witam, 5 dni temu miałem wypadek. Posiadam dwie większe rany, jedna na ramieniu, a druga na dłoni. Chodzi o to, że rana na dłoni nie chce się wygoić, zamiast wytworzyć się strup, wydziela się ropa, która zasycha. Staram się ją oczyszczać jałową igłą, ale proces powtarza się. Drugi problem to rana na ramieniu, która nakryła się zaschniętą ropą i krwią, po nakłuciu widać trochę wydzielającej się ropy. Chciałbym się dowiedzieć, czy nadal oczyszczać ranę dłoni igłą i preparatem z antybiotykirm? Oraz czy coś zrobić z zaschniętą ropą i krwią na ramieniu? Zastanawiałem się nad rozmiękczeniem pod bieżącą wodą i usunięciem. Z góry dziękuję za pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Łukasz Pietrzyk
Dr n. med. Łukasz Pietrzyk

Co oznacza naczyniopochodne uszkodzenie mózgu?

Naczyniopochodne uszkodzenie mózgu.Co to oznacza
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Dotyczy: Neurologia Mózg

Jak długo może trwać leczenie narzeczonej?

Witam mam pytanie do lekarza psychiatry. Narzeczona od jakiegoś czasu ma urojenia. Wszędzie widzi spiski, zdrady, oraz to że jest prześladowana przez pracowników firmy gdzie pracuje. Od 15 dni jest w szpitalu psychiatrycznym. Ale nadal uważa że wszyscy ją... Witam mam pytanie do lekarza psychiatry. Narzeczona od jakiegoś czasu ma urojenia. Wszędzie widzi spiski, zdrady, oraz to że jest prześladowana przez pracowników firmy gdzie pracuje. Od 15 dni jest w szpitalu psychiatrycznym. Ale nadal uważa że wszyscy ją okłamują. Bierze jakieś leki neuroleptyki. Jak długo trzeba czekać na poprawę ? Czy taka osoba może wyzdrowieć i żyć normalnie i założyć rodzinę? Proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Jakub Bętkowski
Mgr Jakub Bętkowski

Czy ten ból jajnika może wskazywać na ciążę?

Kochalam się z chłopakiem w dni płodne, najpierw 26.05 potem 30.06. Pierwszy raz był stosunkiem przerwanym ale później po godzinie znowu partner wszedł we mnie bez zabezpieczenia. Parę dni później kochaliśmy się w prezerwatywie i chwilę bez ale do wytrysku... Kochalam się z chłopakiem w dni płodne, najpierw 26.05 potem 30.06. Pierwszy raz był stosunkiem przerwanym ale później po godzinie znowu partner wszedł we mnie bez zabezpieczenia. Parę dni później kochaliśmy się w prezerwatywie i chwilę bez ale do wytrysku nie doszło. Od razu kolejnego dni poleciałam po ellaone. Jedynym skutkiem ubocznym była biegunka następnego dnia i senność. Dziś tydzień od wzięcia tabletki, boli mnie lewy jajnik.I bardzo się boje, że to może być ciąża albo mam nadzieję, że rozpoczęła się owulacja. Test zrobię na tygodniu, ale jestem bardzo przerażona
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co może znaczyć ból kręgosłupa lędźwiowego?

co oznacza to,ze boli mnie kregoslup ledzwiowy.Bol promieniuje do posladkow i az do jader.Jestem na lekach przeciw bolowych 3 razy dziennie(skudexsa) od 7 miesiecy. byla blokada i lantybiotyk,czopki.Co dalej.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mimo mocnego krwawienia zachowam ciążę?

Podejrzewałam ciąże, ponieważ zwymiotowałam tabletkę antykoncepcyjną i miałam przez to rozregulowany cykl ich zażywania. Czułam, że moje piersi są bardziej tkliwe. Zaznaczę, że w zeszłym roku także byłam w ciazy, niestety jej nie utrzymałam i w 8 tygodniu poroniłam. Wykonałam... Podejrzewałam ciąże, ponieważ zwymiotowałam tabletkę antykoncepcyjną i miałam przez to rozregulowany cykl ich zażywania. Czułam, że moje piersi są bardziej tkliwe. Zaznaczę, że w zeszłym roku także byłam w ciazy, niestety jej nie utrzymałam i w 8 tygodniu poroniłam. Wykonałam mnóstwo testów ciążowych i te, które maja najwyższa czułość wykazały dwie kreski, gdzie ta wykazująca ciąże jest bardzo blada. Od razu po pozytywnym odstawiłam tabletki, jednak wystąpiło krwawienie z odstawienia. W pierwszy dzień krwawienia test także wykazał drugą bladą kreskę, jednak piersi stały się mniej tkliwe a krwawienie jest bardzo obfite i bolesne. Zaznaczę, ze w pierwszej ciąży kreski tez były blade. Podczas krwawienia nie mam jak udać się do ginekologa, zrobię to natychmiast po ustaniu krwawienia jednak bardzo boje się o dziecko, jeśli jestem w ciazy. A nie mam tej pewności, nie wiem co o tym myśleć. Czy mimo mocnego krwawienia zachowam ciąże? Czy testy się pomyliły ponieważ wystąpiło krwawienie z odstawienia? Czy testy tego mogą wykazywać coś innego niż ciąże? Czy w grę wchodzi ciąża pozamaciczna? Bardzo proszę o odpowiedź, jestem bardzo zestresowana całą tą sytuacją a nie ukrywam, że zależy mi na dziecku.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jarosław Maj
Lek. Jarosław Maj

Czy ten wynik bety mam uznać za prawidłowy?

Jestem w ciąży jak się okazało w 6 tyg, ostatnią miesiączkę miałam 2 mają, dopiero w ubiegły czwartek 06.06.19 byłam u ginekologa który nie zobaczył zarodka w macicy. Zlecił badanie beta HCG wynik piątkowy wynosi 836 czy jest on prawidłowy, chciałabym wykluczyć ciążę pozamaciczna
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Jarosław Maj
Lek. Jarosław Maj
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska

Co jeszcze możemy przebadać z mężem?

Od kilku lat oboje z mężem cierpimy na dziwne dolegliwości. Zaczęło się od zmęczenia niewspółmiernego do wysiłku, wracaliśmy z pracy i mieliśmy jedynie siły na drzemki. Potem u niego właściwie dominowało zmęczenie z paroma epizodami podobnymi do grypy:... Od kilku lat oboje z mężem cierpimy na dziwne dolegliwości. Zaczęło się od zmęczenia niewspółmiernego do wysiłku, wracaliśmy z pracy i mieliśmy jedynie siły na drzemki. Potem u niego właściwie dominowało zmęczenie z paroma epizodami podobnymi do grypy: gorączka, bóle mięśni i głowy. Z kolei u mnie pojawiły się problemy z zatokami, zapuchniętymi powiekami i wrażeniem pogorszenia wzroku, nagłymi dziwnymi katarami, potem sztywność karku- na którą przez 2 miesiące nic nie pomagało, po czym samo przeszło, potem doszły kołatania serca u obojga i krótki oddech bez potwierdzenia w wykonanych badaniach. Okresowo problemy jelitowe, stany podgorączkowe, bóle mięśni, duże obniżenie kondycji. Z najbardziej chyba charakterystycznych u obojga: bóle stóp, bardzo trudne poranki- czujemy się jakbyśmy w ogóle nie spali i wędrujące bóle stawów, kości, mięśni- trudno jednoznacznie określić. Objawy zmieniają się, nasilają lub odpuszczają ale od niemal 4 lat nam towarzyszą. Wykonaliśmy mnóstwo badań, lekarze nie bardzo mają pomysł- najciekawsze teorie to te, że oboje mamy depresję :( Nie widzimy u siebie jednak objawów depresji, mimo czasem bardzo silnych dolegliwości prowadzimy normalne życie, lubimy swoją pracę, mamy przyjaciół, podróżujemy. Podejrzewamy jakąś rzadką chorobę zakaźną, która przeszła w stan przewlekły- nie mamy już jednak pomysłów co to. Badaliśmy boreliozę ( u męża pozytywna w niedużym mianie w IgM -Elisa ale niepotwierdzona Western Blot, Jersinia ( w jednym teście w niskim mianie wyszła obojgu dodatnia w IGM, niepotwierdzona), wirusy wątrobowe, HIV, cmv, ebv, chlamydia, mykoplazma wykluczone. Gdzie w tym kraju ktoś może nam pomóc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co może oznaczać taki ból pośladka?

Witam. Od jakiegos czasu boli mnie w, lewym posladku tak jak by to byla ta kosc posladkowa bol jest taki tempy. Co to moze byc.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Dotyczy: Ortopedia Interna

Co może oznaczać rozszerzone naczynko w oku?

Moje dziecko od tygodnia miało rozszerzone naczynko w kąciku oka od wczoraj zaczerwienienie nasiliło się i zaczęła trzeć już oboje oczu czy to moz być na tle alergicznym?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk

Jak zinterpretować ten wynik testu?

Dzien dobry bardzo źle się czuję jest mi nie dobrze tesy robiłam i wyszły pozytywne ale po 30 minutach co to może oznacza?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co oznaczają w moim wypadku te wszystkie badania?

W marcu 2016 roku mialam następujący wynik USG dopochwowego: trzon macicy w przodozgieciu, normalnej wielkości, jednorodne echogenicznie o śr. 36,2 mm. Endometrium o gr. 8,0 m, jednorodne o budowie trojwarstwowej z widocznym echem środkowym. Obustronnie prawidłowej wielkości i struktury jajniku... W marcu 2016 roku mialam następujący wynik USG dopochwowego: trzon macicy w przodozgieciu, normalnej wielkości, jednorodne echogenicznie o śr. 36,2 mm. Endometrium o gr. 8,0 m, jednorodne o budowie trojwarstwowej z widocznym echem środkowym. Obustronnie prawidłowej wielkości i struktury jajniku. Zatoka wolna. Wynik cytologii zmiany odczynowe zwiazane z zapaleniem. Teraz w czerwcu 2019 robiłam USG tron macicy w tylozgieciu, normalnej wielkości, jednorodne echogenicznie o śr. 43,90 mm, na przedniej ścianie macicy węzeł miesniakowaty ok. 20mm x 22mm. Endometrium o gr. 6,20 mm jednorodne o budowie trojwarstwowej z widocznym echem środkowym. Obustronnie prawidłowej wielkości i struktury jajniki. W zatoce zbiornik płynu o tym. 21mm x 14 mm. Cytologia robiona w październiku 2018 bez stanu zapaknego, I grupa, Mam 29 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jarosław Maj
Lek. Jarosław Maj

Jak długo zrastają się więzadła?

Jak długo zrastaja się zerwane całkowicie więzadła: barkowo-obojczykowe i kruczo-obojczykowe? Ile trzeba być na L4? Jak długo trwa rehabilitacja?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy w. okolicy pępka mogło wystąpić zakażenie?

Tydzień temu przekłułam pępek, po zabiegu nie działo się nic, po parku dniach w okolicy górnej kulki dookoła przekłucia skóra zrobiła się bardzo czerwona Dzisiaj zauważyłam po nocy ze skór Asie łuszczy, swędzi, a przy ranie są żółte strupki Czy... Tydzień temu przekłułam pępek, po zabiegu nie działo się nic, po parku dniach w okolicy górnej kulki dookoła przekłucia skóra zrobiła się bardzo czerwona Dzisiaj zauważyłam po nocy ze skór Asie łuszczy, swędzi, a przy ranie są żółte strupki Czy to może być zakażenie czy to normalne przy gorącej się ranie ? Proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy możliwe, że to reakcja uczuleniowa na botoks?

Dzień dobry. 2 tygodnie temu miałam podany botoks w czoło, lwią zmarszczę i oczy. Po 7 dniach zaczęło działać i te miejsca były mniej ruchliwe. Po 12 dniach spuchło mi czoło. Dzisiaj opuchlizna zeszła z czoła na oczy. Nasada nosa... Dzień dobry. 2 tygodnie temu miałam podany botoks w czoło, lwią zmarszczę i oczy. Po 7 dniach zaczęło działać i te miejsca były mniej ruchliwe. Po 12 dniach spuchło mi czoło. Dzisiaj opuchlizna zeszła z czoła na oczy. Nasada nosa i kąciki oczu są teraz opuchnięte. Czy możliwa jest taka reakcja uczuleniowa? Dodam że wykonywałam już ten zabieg kilkukrotnie i nigdy nic się nie działo.
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Do jakiego lekarza udać się z infekcją zęba?

Dzień dobry. Kilka dni temu dostałem infekcji w zębie, przedostatni ząb w dolnej szczęce. Cała twarz mi spuchła, wiec dentysta nie był w stanie mi tego zęba wyrwać (nie był w stanie niczego zrobić). Przepisał mi antybiotyk,... Dzień dobry. Kilka dni temu dostałem infekcji w zębie, przedostatni ząb w dolnej szczęce. Cała twarz mi spuchła, wiec dentysta nie był w stanie mi tego zęba wyrwać (nie był w stanie niczego zrobić). Przepisał mi antybiotyk, coby infekcja i opuchlizna odeszły (amoxicillin 500mg). Brałem przez cztery dni aż do umówionej kolejnej wizyty u stomatologa. Opuchlizna z lewej strony twarzy zeszła mi całkowicie, natomiast pod broda nadal mam jakiegoś guza, który się w ogóle nie pomniejszył, i przez który nadal nie jestem w stanie otworzyć ust czy to do zabiegu, czy nawet jedzenia. Utrudnia on przełykanie pokarmu/płynów, czy nawet odkaszlniecie. Odczuwam również momentami lekki ból prawie na wysokości ucha z lewej strony szczęki. Do jakiego lekarza powinienem się z tym zgłosić? Dodam, ze mieszkam w UK i za dwa dni przylatuje z tym problemem do naszych specjalistów, jako, ze tutejszym średnio ufam. Dziękuje z góry i pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy można przedawkować Pregabalinę?

Czy można przedawkować Pregabaline (jaka dawka dobowa) i jakie są skutki uboczne? Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Dotyczy: Psychiatria
Patronaty