Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Liszaj Wilsona: Pytania do specjalistów

Co mogą oznaczać zmiany skórne podobne do liszaji?

Mam pytanie, od pewnego czasu pojawiają mi się na szyji, klatce piersiowej, rękach takie plamy czerwone podobne do liszaji. Utrzymują mi się już przez bardzo długo czas. Smaruje Elocom. Po konsultacji z dermatologia specjalista odpowiedział mi że nie wie co mi jest.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Blokowanie mięśni nóg lub dłoni

Witam, mam dziwne objawy, które nasilają się w sytuacjach stresowych lub w sytuacjach pośpiechu. Pojawia się trwające kilka sekund zablokowanie mięśni nóg lub dłoni - tak, że nie mogę wejść po schodach lub odkręcić butelki. Nie towarzyszy temu ból, nie... Witam, mam dziwne objawy, które nasilają się w sytuacjach stresowych lub w sytuacjach pośpiechu. Pojawia się trwające kilka sekund zablokowanie mięśni nóg lub dłoni - tak, że nie mogę wejść po schodach lub odkręcić butelki. Nie towarzyszy temu ból, nie ma drżenia ani drętwienia. Zauważam też mimowolne ruchy. Wyniki badań w normie prócz prób wątrobowych. Usg jamy brzusznej bez patologii. Wykluczono chorobę Wilsona. Podobne objawy ma mama i siostra, miała również babcia. Co to może być?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Drżenie rąk u 23-letniej osoby a możliwe przyczyny

Odkąd pamiętam trzęsą mi się ręce. Niezależnie od stanu fizycznego czy psychicznego trzęsą się (kiedy jestem głodny, zmęczony, zdenerwowany trzęsą się bardziej). Nauczyłem się z tym żyć, jednak przysparza to problemów w życiu codziennym. Nie ma mowy o posłodzeniu kawy... Odkąd pamiętam trzęsą mi się ręce. Niezależnie od stanu fizycznego czy psychicznego trzęsą się (kiedy jestem głodny, zmęczony, zdenerwowany trzęsą się bardziej). Nauczyłem się z tym żyć, jednak przysparza to problemów w życiu codziennym. Nie ma mowy o posłodzeniu kawy jeśli cukierniczka stoi daleko, ciężko o precyzję w czymkolwiek. Kiedy miałem około 12 lat przeszedłem badania pod kątem choroby Wilsona, której nie wykryto. Do jakiego specjalisty udać się żeby otrzymać pomoc?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Marek Derkacz
Dr n. med. Marek Derkacz

Czy to może być choroba Wilsona?

Witam.Mam 39 lat.Nikt nie moze sie wyznacz co mi sie dzieje.Mam częstoskurcz leczony propranolem,podwyższony poziom TSH,wypukłe plamy na plecha a na goleniach swędzące pozostawiajace blizny,wypadanie włosów,wewnętrzne drżenie,bóle głowy i uszu,bóle ramion,bioder,biegunki,afty,siniaki... Witam.Mam 39 lat.Nikt nie moze sie wyznacz co mi sie dzieje.Mam częstoskurcz leczony propranolem,podwyższony poziom TSH,wypukłe plamy na plecha a na goleniach swędzące pozostawiajace blizny,wypadanie włosów,wewnętrzne drżenie,bóle głowy i uszu,bóle ramion,bioder,biegunki,afty,siniaki,Otoczka brązowa wokół źrenicy,bóle brzucha,depresja.A do tego zdiagnozowany zespół wazo-wagalny.Testy na bolerioze negatywne.Czy to może być choroba Wilsona?Gdzie mam się udać by ktoś mi pomógł.Mieszkam w Krakowie.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz
Dr Krzysztof Dudziński
Dr Krzysztof Dudziński

Czy mając chorobę Wilsona można zajść w ciążę?

Choroba Wilsona a ciąża Czy z chorobą Wilsona można zajść w ciąże ? Są jakieś ryzyka ?

Czy możliwe jest przedawkowanie cynku?

witam, czy możliwe jest przedawkowanie cynku? Choroba Wilsona, odkładanie się miedzi w organizmie. Leczenie penicylaminą bądź siarczanen cynku zależy kto toleruje jedno lub drugie. Pozdrawiam :)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy może wystąpić tężyczka, jeśli nie brakuje w organizmie wapnia, magnezu, wit. B12 i D3?

W czasie pobytu w szpitalu na oddziale nurologicznym (diagnostyka w kierunku choroby Wilsona) wykonano próbę tężyczkową (EMG)- wynik dodatni. Dla potwierdzenia zrobiono badania wszystkich elektrolitów i wyszło, że nie ma kompletnie żadnych niedoborów. Czy może wystąpić tężyczka jeśli nie brakuje w organizmie wapnia, magnezu, wit. B12 i D3?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jaka jest procedura uzyskania skierowania na badanie genetyczne pod kątem bycia nosicielem Choroby Wilsona?

Witam. Mam pytanie dotyczące badań genetycznych, jaka jest procedura uzyskania skierowania na badanie genetyczne pod kątem bycia nosicielem choroby wilsona (mój partner życiowy ma zdiagnozowano tą chorobę ). Zależy mi aby wiedzieć czy nie jestem nosicielem tej choroby genetycznej. Pozdrawiam.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Jacek Miśkiewicz
Lek. Jacek Miśkiewicz
Dr n. med. Krzysztof Szczałuba
Dr n. med. Krzysztof Szczałuba

Czy podwyższenie Triglicerydów może być spowodowane stosowaniem suplementacji?

Witam,choruję na cukrzycę typ 2(insulina) oraz niedoczynność tarczycy z Hashimoto,5 miesięcy temu przeszłam zapalenie wątroby-trafiłam do szpitala z bardzo wysokim wzrostem aminotransferaz Alat-900 Aspat-740 i podwyższonym GGTP,po wykluczeniu autoimmunologicznego zapalenia wątroby,choroby Wilsona i badań wirusologicznych,zdecydowano... Witam,choruję na cukrzycę typ 2(insulina) oraz niedoczynność tarczycy z Hashimoto,5 miesięcy temu przeszłam zapalenie wątroby-trafiłam do szpitala z bardzo wysokim wzrostem aminotransferaz Alat-900 Aspat-740 i podwyższonym GGTP,po wykluczeniu autoimmunologicznego zapalenia wątroby,choroby Wilsona i badań wirusologicznych,zdecydowano się na biopsję wątroby.Diagnoza-obraz mikroskopowy odpowiada rozlanemu stłuszczeniu wątroby z przewlekłym zapaleniem wątroby i włóknieniem 1 stopnia.Po wyjściu ze szpitala od razu przeszłam na dietę o niskim indeksie glikemicznym oraz nisko tłuszczową,włączyłam również dziennie ćwiczenia i na dzień dzisiejszy schudłam już około 14 kg. Kontrolne badania w grudniu 2017r waga -12kg ASPAT-94 ALAT-197 Cholesterol - 158 Cholesterol LDL -96 Triglicerydy-80 HBA1C-5,90% Badania kontrolne styczeń 2018r waga -14kg ASPAT-32 ALAT-49 Cholesterol-183 Cholesterol LDL-117 Triglicerydy-100 HBA1C-5,30% Moje pytanie brzmi,dlaczego pomimo stosowania w dalszym ciągu diety,ćwiczeń i utraty dodatkowych 2 kg,moje wyniki cholesterolu,cholesterolu LDL,Triglicerydów w ciągu miesiąca się podwyższyły,czy może to być spowodowane suplementacją któregoś z wymienionych preparatów? Oeparol Femina,Inofem,Selen?A może gdzie indziej szukać przyczyny. Przepraszam za tak obszerny tekst,i bardzo proszę o opinię.Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Kiedy zaczynają działać leki stosowane na liszaj Wilsona?

Po jakim czasie działają leki na chorobIe Wilsona
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krzysztof Szmyt
Lek. Krzysztof Szmyt

Zaniżony wynik miedzi w surowicy

Witam, mój wynik miedzi w surowicy wynosi 586, gdzie norma jest 800 - 1550. Czy to oznacza chorobę genetyczną Wilsona? Z góry dziękuje za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Tomasz Grzelewski
Dr n. med. Tomasz Grzelewski

Czy możliwe jest odziedziczenie choroby Wilsona?

Witam!Corka meza z pierwszego malzenstwa jest chora na chorobe wilsona!Wiem ze jest to choroba genetyczna! czy jest mozliwe ze moj syn jest zagrozony ta choroba?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Dlaczego poci się skóra głowy?

proszę o pomoc od czego może pocić mi się głowa nie tylko przy najmniejszym wysiłku ,ale też przy spokojnym spacerze przy temp już powyżej zera gdy świeci słońce,a latem wprost nie mogę wychodzić na dwór.Z włosów po prostu cieknie .Jestem... proszę o pomoc od czego może pocić mi się głowa nie tylko przy najmniejszym wysiłku ,ale też przy spokojnym spacerze przy temp już powyżej zera gdy świeci słońce,a latem wprost nie mogę wychodzić na dwór.Z włosów po prostu cieknie .Jestem już kilkanaście lat po menopauzie,a problemy zaczęły się od około 3 lat.Wszystkie wyniki krwi i tarczycy są dobre.Około 3 lata temu dostałam liszaja płaskiego czerwonego Wilsona i ponad pół roku byłam naświetlana w przychodni dermatologicznej.Z góry dziękuje.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Patronaty