Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel jajnika: Pytania do specjalistów

Czy mogę mieć raka jelit?

Witam, chciałabym się poradzić, od zawsze jak pamiętam wyprozniałam się co 3-4 dni, kilka miesięcy temu brałam hormony w postaci tabletek ponieważ miałam torbiel na lewym jajniku, po wybraniu hormonów zaczęłam wyprozniam się raz dziennie. Brałam również przedtem debutir.... Witam, chciałabym się poradzić, od zawsze jak pamiętam wyprozniałam się co 3-4 dni, kilka miesięcy temu brałam hormony w postaci tabletek ponieważ miałam torbiel na lewym jajniku, po wybraniu hormonów zaczęłam wyprozniam się raz dziennie. Brałam również przedtem debutir. Nie boli mnie brzuch czuje się dobrze, stolec wygląda prawidłowo nie mam teraz zaparc ani biegunek. Czy taka zmiana w częstości wyproznien jest podejrzana? Mam dopiero 26 lat. W Internecie pisze że to jeden z objawów raka A ja zaczynam panikowac. Bardzo proszę o poradę czekam na każdą odpowiedź. Z góry dziękuję pozdrawiam...
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ten wynik badania narządu rodnego?

Na wizycie kontrolnej u ginekologa na usg wyszła zmiana gładkościenna, hypoechogenna o wym. 43x36mm, lekarz stwierdził torbiel jajnika. Zlecił badania hormonów i test roma gdyż jestem w wieku 48 lat. Wyniki: fsh 17,5 norma(1,7do 7,7), prolaktyna 417 norma (102... Na wizycie kontrolnej u ginekologa na usg wyszła zmiana gładkościenna, hypoechogenna o wym. 43x36mm, lekarz stwierdził torbiel jajnika. Zlecił badania hormonów i test roma gdyż jestem w wieku 48 lat. Wyniki: fsh 17,5 norma(1,7do 7,7), prolaktyna 417 norma (102 do 496), estradiol 225 norma (22,3 do 341). HE4 76,9 norma do 76,2, CA-125 12 norma dp 35. Roma przed menopauzą 18,16% norma do 11,4. Roma po menopauzie 15,35 norma do 29,9. Po menopauzie nie jestem gdyż miesiączkuję, ostatnio nieregularnie. Dziś byłam na kolejnym usg tym razem przez powłoki brzuszne i wyszło jeszcze gorzej :( : w prawym jajniku ognisko płynowe (52x37mm) z ogniskiem przyściennym hyperechogenicznym wielkości ok 18x17mm. Jajnik lewy bez zmian patologicznych.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy ta ciąża rozwinie się prawidłowo?

Dzień dobry, dzień po spodziewanej miesiączce beta HCG wynosiła 23,93, po 48h 47,87. Czy jest możliwość aby była to zdrowa ciąża? Odczuwam delikatne „rozpierania” w podbrzuszu. Pojawiły się delikatne brązowe plamienie, jednak to prawdopodobnie w wyniku obecności torbieli krwotocznej na jajniku.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę rodzić naturalnie z torbielą czekoladową?

Dzień dobry, mam torbiel czekoladową na jajniku rozmiar 3cm. Torbiel systematycznie rośnie. Zdiagnozowana 4msc temu. Jestem w ciąży. Czy mogę rodzić naturalnie? Boję się, że torbiel pęknie podczas porodu. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co zrobić przy tym wyniku CA?

Witam, przy badaniu USG okazało się, że mam na jajniku torbiel, prawdopodobnie endometrialną. CA-125 wyszło mi ponad 600 (nie było robione w trakcie miesiączki), poza tym morfologia i OB w porządku. Czy taki wysoki wynik CA może świadczyć o endometriozie... Witam, przy badaniu USG okazało się, że mam na jajniku torbiel, prawdopodobnie endometrialną. CA-125 wyszło mi ponad 600 (nie było robione w trakcie miesiączki), poza tym morfologia i OB w porządku. Czy taki wysoki wynik CA może świadczyć o endometriozie, czy raczej o czymś gorszym? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania? Wizytę u ginekologa mam dopiero za kilka miesięcy.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr inż. Angelika Piskorz
Mgr inż. Angelika Piskorz

Czy torbiel na prawym jajniku jest niebezpieczna?

Czy torbiel na prawym jajniku jest niebezpieczny? Jak go leczyć?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te plamienia są normalne u 23-latki?

Witam. Zdiagnozowano mi torbiel na lewym jajniku, nie wiem jaki rodzaj, lekarz powiedział tylko że jest to cysta wypełniona płynem. Powiedział też że jest duża i wręcz kwalifikuje się do laparoskopii, ale sprobojemy wyleczyć to lekami (Torbiel nie... Witam. Zdiagnozowano mi torbiel na lewym jajniku, nie wiem jaki rodzaj, lekarz powiedział tylko że jest to cysta wypełniona płynem. Powiedział też że jest duża i wręcz kwalifikuje się do laparoskopii, ale sprobojemy wyleczyć to lekami (Torbiel nie dawała wcześniej mi żadnych dolegliwości, wykryto ją przypadkowo). Miałam brać symdieno . Jestem na początku 2 opakowania, 11 dni po miesiączce i od 5 dni mam plamienia oraz lekki ból podbrzusza, jajnik bolał 1 dzień lekko. Ból ten przypomina ból okresowy. Jeśli chodzi o plamienie jest ono na zmianę brązowe i czerwone. Czy to normalne? Dodam że według kalendarzyka zaczelo się to w dniu owulacji, dlatego nie panikowałam na początku. Czy mam powody do niepokoju?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy brak okresu może być spowodowany czymś innym?

Nie mam okresu od dwóch miesięcy. Międzyczasie miałam infekcje pochwy, leczylam globulkami. Wcześniej na badaniu dopochwowym wyszło mi że mam torbiel na jajniku 2,5cm. Martwie się tym wszystkim,zrobiłam 3 testy ciążowe i wszystkie wyszły pozytywnie! Czy mogę być w ciąży mimo wszytko, czy może brak okresu spowodowany jest czymś innym?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co znaczą te wyniki rezonansu miednicy?

Zrobiłam rezonans magnetyczny miednicy mniejszej ponieważ od pół roku odczuwam ból w podbrzuszu. Co oznaczają te wyniki : Pojedyncza drobna torbiel Nabotha w okolicy szyjki od strony lewej średnica 7 mm. Jajnik prawy o wymiarach 53x21 mm z dwoma skrwawionymi... Zrobiłam rezonans magnetyczny miednicy mniejszej ponieważ od pół roku odczuwam ból w podbrzuszu. Co oznaczają te wyniki : Pojedyncza drobna torbiel Nabotha w okolicy szyjki od strony lewej średnica 7 mm. Jajnik prawy o wymiarach 53x21 mm z dwoma skrwawionymi zmianami torbielowatymi średnica 13 i 11 mm. Jajnik lewy o wymiarach 33x18 mm z pojedynczą ukrwotoczniona zmianą torbielowata średnica 11 mm. Po dożylnym podaniu SK bez cech patologicznych wzmocnień kontrastowych. Dodam że pół roku temu miałam laparoskopowo usuwane torbiele na dwóch jajnikach.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy każdego gruczolaka należy usuwać chirurgicznie?

Dzien dobry, Zwracam się z prośbą o pomoc. Otóż zażywalam kilka lat Duphostan,aby uregulować cykle oraz zmniejszenie krwawienia. W grudniu 2020 roku zażyłam ostatnie 5 tabletek. W styczniu oraz lutym miałam miesiączkę normalnie. Kolejny cykl trwał 50 dni. W tym... Dzien dobry, Zwracam się z prośbą o pomoc. Otóż zażywalam kilka lat Duphostan,aby uregulować cykle oraz zmniejszenie krwawienia. W grudniu 2020 roku zażyłam ostatnie 5 tabletek. W styczniu oraz lutym miałam miesiączkę normalnie. Kolejny cykl trwał 50 dni. W tym czasie dostałam się do ginekologa,ale innego niż zawsze. Pani doktor po krótkim wywiadzie,zleciła mi badania. Prolaktna okazała się 2 razy większa niż powinna być 56.79 . SHBG jest za niskie a androsteron oraz dhea podwyższone. W normie TSH,glukoza i testosteron. Byłam z wynikami u pani doktor ,zostałam skierowana do endokrynologa. Endokrynolog dał mi skierowanie na TK Kory nadnerczy oraz MRI przysadki mózgowej. Bardzo się obawiam wyników tych badań. I moje pytanie brzmi,czy to moze być Zespół Policystycznych Jajników,pomimo tego ,że badanie USG nie wykazało żadnych torbieli jajników. I czy każdego gruczolaka kory nadnerczy trzeba usuwać chirurgicznie ? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za nią.Pozdrawiam serdecznie, Joanna.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy to mogą być objawy torbieli?

Witam Kochałam się z partnerem na początku lutego kilka razy (stosunek przerwany). Za 8 dni mam mieć miesiączkę. Tydzień temu z rana miałam krwawienie/plamienie i zdarzyło się to tylko raz w tamtym dniu. Od 2 dni plamienia znowu były i... Witam Kochałam się z partnerem na początku lutego kilka razy (stosunek przerwany). Za 8 dni mam mieć miesiączkę. Tydzień temu z rana miałam krwawienie/plamienie i zdarzyło się to tylko raz w tamtym dniu. Od 2 dni plamienia znowu były i dziś lekko. Bardzo bolą mnie jajniki i podbrzusze. Dodam, ze 4 lata temu miałam torbiel na jajniku, czy to znowu może być to, czy coś innego? Dzis jeszcze towarzyszą mi mdłości oraz zawroty głowy. Czuje już nadchodzący ból miesiączkowy, ale mam obawy. Umówiłam sie do ginekologa, ale pytam tez tutaj, aby przygotować się na jakieś ewentualności..
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co robić z tym bólem jajnika?

Od 1.5 roku przewlekłe boli mnie lewy jajnik. Badanie gin i tomograf potwierdziły torbiel 3 cm. Markery ca125, test Roma, cytokogia ok. Czy mam nic z tym nie robić tylko obserwacja??
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te bolesne okresy mogą być spowodowane torbielą?

Witam przyjmuje tabletki belara od 9 miesięcy, pierwsze 4 miesiące bylo super bezbolesne i słabe miesiączki natomiast poziej dostwałam krwawienia podczas brania tabletek oraz podczas 7 dniowej przerwy, okresy są bardzo bolesne w ostatnim czasie mam je co 2 tygodnie..... Witam przyjmuje tabletki belara od 9 miesięcy, pierwsze 4 miesiące bylo super bezbolesne i słabe miesiączki natomiast poziej dostwałam krwawienia podczas brania tabletek oraz podczas 7 dniowej przerwy, okresy są bardzo bolesne w ostatnim czasie mam je co 2 tygodnie.. na badaniu wyszlo mi również ze mam torbiel na jajniku. Czy tak bolsne i nieregularne krwawienia mogą być spowodowane torbielą? Byłam u lekarza lecz nic konkretnego sie nie dowiedziałam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza to plamienie po usunięciu torbieli?

Witam, ponad 2 tygodnie temu mialam laparoskopowo usuwany dosyć duzy torbiel z lewego jajnika 12 cmx9cm. Kilka dni po zabiegu mialam delikatne plamienie, które przypadło akurat w dni płodne, bylo skąpe i trwało 2 dni. Dzisiaj ponad 2 tygodnie po... Witam, ponad 2 tygodnie temu mialam laparoskopowo usuwany dosyć duzy torbiel z lewego jajnika 12 cmx9cm. Kilka dni po zabiegu mialam delikatne plamienie, które przypadło akurat w dni płodne, bylo skąpe i trwało 2 dni. Dzisiaj ponad 2 tygodnie po zabiegu znowu mam plamienie. Czy to normalne po tym zabiegu? Troche mnie to martwi i zastanawiam się czy powinnam zglosci się do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to mogło sfałszować wynik testu?

Witam. Od 8 miesięcy staraliśmy się z partnerem o dziecko. Ale przez 8 miesięcy się nie udawało. 16 sierpnia miałam ostatnia miesiączkę. Kontrolnie zrobiłam test ciążowy z wyznacznikiem tygodnia 3 dni temu. Test wykazał 1-2 tydzień ciazy. Później zrobiłam jeszcze... Witam. Od 8 miesięcy staraliśmy się z partnerem o dziecko. Ale przez 8 miesięcy się nie udawało. 16 sierpnia miałam ostatnia miesiączkę. Kontrolnie zrobiłam test ciążowy z wyznacznikiem tygodnia 3 dni temu. Test wykazał 1-2 tydzień ciazy. Później zrobiłam jeszcze 3 najzwyklejsze testy dzień po dniu. Wszystkie pozytywne. Umówiłam się do ginekologa. Okazało się ze nie widzi ciazy ale ze to może być za wcześnie. Za to jest mała torbiel na jajniku. Czy to może sfałszować wynik testu? Czekam na wyniki bety ale bardzo się denerwuje.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy powinnam się martwic że zaszłam w ciążę?

Dzień dobry mam obawy odnośnie tego czy nie zaszłam w ciąże . Przyjmuje tabletki Sidretella 20 od 5 msc . Nie mam żadnych problemów z tabletkami . Posiadam również torbiela na lewym jajniku lecz nie sprawia on problemów . W... Dzień dobry mam obawy odnośnie tego czy nie zaszłam w ciąże . Przyjmuje tabletki Sidretella 20 od 5 msc . Nie mam żadnych problemów z tabletkami . Posiadam również torbiela na lewym jajniku lecz nie sprawia on problemów . W niedziele 1 raz chłopak skończył we mnie i 3 dni po stosunku dostałam plamienia (bardzo małe w odcieniu mocnej czerwieni ) zakończę przyjmowanie blistra za 4 dni . Stad obawy wcześniej wystąpiły u mnie raz olśnienia srodyckliczne w pierwszym miesiącu przyjmowania , czy powinnam się martwic że zaszłam w ciąże ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy są jakieś inne metody leczenia?

Mam 24 lata Czy torbiel jajnika 16 mm, jest wskazany do usunięcia chirurgicznego ? Czy są jakieś inne metody leczenia ? Moja ginekolog zaleciła operacje.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Po jakim czasie od laparotomii mogę wykonywać ćwiczenia fizyczne?

3 tygodnie temu miałam laparotomię (usunięta torbiel jajnika i jajowód), blizna ma ok 15 cm, w poprzek brzucha. Po jakim czasie mogę rozpocząć delikatne ćwiczenia brzucha typu napinanie mięśni i ich rozciąganie? Po jakim natomiast czasie bezpieczny będzie większy wysiłek typu pływanie na basenie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy ten test da wiarygodny wynik?

Witam, za około tydzień powinnam dostać okres. Moje cykle mają około 30dni-nie są do końca regularne. Uprawiałam peeting z chłopakiem około 2 tygodni temu. Jego sperma w ogóle nie miała kontaktu z moimi narzadami płciowymi, ale preejakulat tak. Stresuję się.... Witam, za około tydzień powinnam dostać okres. Moje cykle mają około 30dni-nie są do końca regularne. Uprawiałam peeting z chłopakiem około 2 tygodni temu. Jego sperma w ogóle nie miała kontaktu z moimi narzadami płciowymi, ale preejakulat tak. Stresuję się. Od dwóch dni mam uczucie "guli w gardle" oraz boli mnie brzuch (czasem sam ból podbrzusza, ale często też boli cały brzuch. Najbardziej i tak wyczuwalny jest ból w prawym jajniku promieniujący do prawej strony pępka). Śluz jest taki jak zawsze przed okresem-leci go niewiele, a czasem jest sucho. Moje piersi nie zmieniły się w żaden sposób. Nie są większe, nie bolą, sutki są tak samo jasne jak byly, nie widać na nich żadnych żyłek-wszystko w normie. Nie mam wahań nastroju, zachcianek-raczej jem normalnie, chociaż trochę boję się przez te mdłości czasem coś zjeść. Gdy nie myślę o ciąży czy o swoim zdrowiu nudności znikają (chyba..) , tak samo napięcie w brzuchu. Temperatura mojego ciała jest w normie, nie zwiększyła się. Więc teoretycznie nie mam żadnych pierwszych objawow ciąży-śluz, temperatura, zmiana w piersiach, a mdłości pojawiają się dopiero w późniejszym czasie podobno. Czy jeśli jutro wykonam test wykazałby on ciąże? Jaka jest szansa że faktycznie w niej jestem? Możliwe, że na jajniki znowu zrobił mi się torbiel lub mam jakieś zapalenie ponieważ odczuwam ból przy każdej próbie stosunku-lechtaczka też mnie pobolewa, a uplawy czasem są żółte i mają lekko kwaśny zapach.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy tabletki hormonalne mogły wpłynąć na wypróżnienia?

Dzień dobry ja z takim pytaniem, czy jest taka możliwość żeby tabletki hormonalne, które miały mi pomóc w wchłonieniu się torbiela na jajniku mogły zmienić mój rytm wyproznien tzn. Kiedyś miewalam zaparcia, a teraz po tych hormonach wyprozniam się... Dzień dobry ja z takim pytaniem, czy jest taka możliwość żeby tabletki hormonalne, które miały mi pomóc w wchłonieniu się torbiela na jajniku mogły zmienić mój rytm wyproznien tzn. Kiedyś miewalam zaparcia, a teraz po tych hormonach wyprozniam się raz dziennie albo co dwa dni, czasem tylko mam wzdecia i dyskomfort w brzuchu. Czy to coś poważnego? Że tak się zmieniło? Mam 26 lat. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty
Ważne tematy