Ataki ogromnego głodu

Dzień dobry,od bardzo dawna mam problem,ale jakoś staralam się nad tym panować,czuje ze j najedzona a moja głową pragnie jedzenia.powstrzymuje się ale gdybym tylko przestala sie powstrzymywać zjadła bym konia z kopytami,przestałabym jesc gdybym czuła się cieszka i ledwo chodziła,nie raz miałam takie ataki,jadlam wszystko.gdy tylko odczuwamy glód staje sie także nie miła i agresywna, strasznie utrudnia mi to życie, wyczytalam ostatnio że jest taka choroba jak akoria,czy jestem chora?

Pozdrawiam.

Witam,
najważniejsze to aby w pierwszej kolejności udała się pani do lekarza rodzinnego, który może zrobić podstawowe badania (np. tarczycy która może objawy związane z jedzeniem, pobudliwością, masą ciała itp.) i może skierować np. do endokrynologa. To jest priorytet. Dopiero potem można zacząć się zastanawiać o jakimś podłożu psychicznym.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Najpierw trzeba zrobić badania na insulinooporność i niedoczynność tarczycy. Lekarz internista powinien dac skierowanie. Te 2 choroby mogą powodować taki ciągły apetyt, czesto przebiegają wspólnie. Jeśli lekarz wykluczy te schorzenia proszę iść do psychodietetyka lub dietetyka.

Dzień dobry, w pierwszej kolejności zachęcam do przeprowadzenia badań medycznych - proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeżeli badania nic nie wykażą zachęcam do konsultacji u psychologa zajmującego się problemami odżywiania. Pozdrawiam.

Witam,

jeśli pomimo tego, że czuje się Pani najedzona, ma poczucie sytości po posiłku, jednak wciąż jedzenie ‘za Panią chodzi’, jest prawdopodobne, że głód ten występuje na tle psychicznym. Być może za pomocą jedzenia reguluje Pani emocje. Zachęcam Panią do umówienia się na konsultację do psychologa. Praca ze specjalistą pomoże Pani poznać mechanizm pojawienia się problemu, a następnie opracować plan zmiany.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html