Brak mowy i natrętne zrywanie paznokci przez 5-latka

Synek (5lat) nic nie mówi poza słowem "nie", ma wciąż problem z siusianiem i nagminnie zrywa sobie paznokcie (nie obgryza, a łapie za końcówki i szarpie, aż urwie, często ma mocno zdarte ranki). Chodzę z nim do logopedy, psychologa, pedogoga i neurologa. Był badany także przez audiologa (brak niedosłuchu). Mam wrażenie, że nie zawsze rozumie, co się do niego mówi, a jednocześnie zaskakuje nas czasami, że coś umie. Szukam dobrego specjalisty, który pomoże mojemu synkowi

Witam, uważam,ze konieczna byłaby dodatkowo konsultacja psychiatry dziecięcego oraz psychologa klinicznego dziecięcego. Czy zrobiono badanie możliwości intelektualnych dziecka?Czy dziecko miało urazy głowy? Za mało wiadomości aby coś konkretnego podpowiedzieć.Pozdrawiam

Witam Panią
Opisuje Pani problem, który z jednej strony wymaga takiego diagnostycznego podejścia aby dookreślić rodzaj problemu / kłopotu na który cierpi Pani syn a z drugiej strony takie zrywanie paznokci może wynikać z dużego napięcia wynikającego np z sytuacji rodzinnej. Warto by się przyjrzeć rożnym sytuacjom w którym syn zrywa paznokcie. Jest to problem z którym można sobie poradzić, czytam że Pani jest bardzo dbającą mamą która szuka źródła problemu i szuka rozwiązań. Zaprosiłabym Panią do siebie do gabinetu abyśmy razem mogły zastanowić się nad terapią dla syna. Czytam że jest Pani z Trójmiasta,. dlatego tak bezpośrednio Panią zapraszam
Anna Suligowska