Brak pewności sobie i zaniżona samoocena

Witam:0 Mam pytanie brak mi pewnosci siebie I mam zanizona samooocene teraz zaczolem chodzic do psychoterapeutki... czy ja rzeczywiscie moge stac sie odporniejszym psychicznie??ZEby lepiej znosic krytyke zeby emocje mnie nie ponosily itd.??

Zdecydowanie tak. Proszę jednak zapytać terapeuty o rokowania oraz czas trwania terapii. Osobiście polecam wyłącznie psychoterapeutów będących również psychologami.

Dzień dobry. Zdecydowanie tak, dzieki psychoterapii może Pan poprawić swoje funkcjonowanie. Ważne aby okreslił Pan z terapeutą cele oraz przewidywany czas terapii (czy bedzie to pół roku, rok, czy więcej). Bardzo ważne aby spotkania odbywały się regularnie - zazwyczaj raz w tygodniu. Spotkanie z psychologiem raz na kilka tygodni to nie terapia. Nasępnie może Pan również ustalic z terapeuta dalsze kroki np. udział w grupie rozwojowej, warsztaty itd. Pozdrawiam.