Brak wsparcia, niska samoocena, depresja, strach i poczucie smutku

Mam bardzo dużo problemów nikt mnie nierozumiie sama się w tym wszystkim poplątałam nieradze sobie ze smiałośćia jestem gruba nikt nierozmawia zemna wieku 12 lat zostałam zgwałcona mając 8 lat zostałam wykorzystywana seksualnie toczy sie sprawa sadowa jestem chora na depresje niewiem co mam robic potrzebuje pomocy wsparcia czułosci niemam tego od rodziny bardzo mi tego brakuje moze oczekuje zbyt wiele ale niemialam tego w dziecinstwie boje sie wszystkiego czuje smutek zal przygnebienie

Witam.

Przykro mi. To co Pani pisze jest bardzo smutnie i nie powinno się zdarzyć. Nie zgadzam się z tym, że oczekuje Pani zbyt wiele - pomoc, wsparcie, czułość i szacunek należy się Pani, jak każdemu człowiekowi. Ważne jest też wszystko to, co Pani czuje - proszę tego nie oceniać. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii gdyż doświadczenia o których Pani pisze mają znaczący wpływ na Pani życie i wyraźnie nie radzi sobie Pani z tym, co Pani przeżywa. Człowiek w naturze nie jest przygotowany na takie doświadczenia i naturalne jest to, że potrzebuje pomocy w radzeniu sobie z ich skutkami.

Powodzenia.

Proszę zapytać swojego psychiatrę (leczy się Pani na depresję?) o adres ośrodka terapeutycznego pomagającego w depresji. Bezwzględnie należy kontynuować leczenie psychiatryczne. Pozdrawiam ciepło.