Chodzę przygnębiona, nie umiem się uśmiechać - czy można mi jakoś pomóc?

Mam 24 lata, jestem z chłopakiem 5 lat, mamy trzyletnią córkę i nie dawno zdradzał mnie z siedemnastolatką - ciągnęło się to rok czasu, ale cały czas powracał do tego i mnie cały czas okłamywał, teraz mu wybaczyłam czwarty raz. Moim problem jest to, że nie mogę o tym zapomnieć, ciągle o tym myślę, sprawdzam go, kontroluję, a najczęściej wypominam. Miesiąc czasu po tym był miły, kochany, starał się, a teraz mi wpiera, że ciągle się użalam nad sobą. Nie mogę mu tego zapomnieć. Chodzę przygnębiona, już nie jestem tą osobą co kiedyś, nie umiem się uśmiechać - czy można mi jakoś pomóc?

Witam!

Sądzę, że Pani obecny stan psychiczny spowodowany jest sytuacją w związku. Pani partner oszukiwał Panią i ranił przez długi czas. Ma Pani prawo czuć się z tym źle i cierpieć z tego powodu.
Zdradę bardzo trudno jest wybaczyć. Potrzebuje Pani przede wszystkim czasu, gdyż to najlepsze lekarstwo na złamane serce. Warto jednak, żebyście wspólnie podjęli się terapii dla par, ponieważ wspólnie będziecie mogli pracować nad odbudowaniem więzi i zaufania.
Jeśli partner nie zgodzi się na takie rozwiązanie, to Pani sama może brać udział w terapii lub spotkaniach z psychologiem. Będzie to dla Pani możliwość pracy nad psychicznymi problemami i poprawą samopoczucia

Pozdrawiam