Co jeść, by waga poszła w górę?

Witam, otóz mam pewien problem. Zawsze byłam bardzo chuda, przez całe swoje życie ważyłam praktycznie 43kg. Teraz gdy zaczęło mi to przeszkadzać zaczęłam liczyć kalorie. Otóż dziennie zjadam ich co najmniej 2400. Mimo iż z 45 kg przytyłam do 50 to teraz waga stoi w miejscu. Utrzymuje się już tak dłuższy czas.Proszę o poradę co mam zrobić by waga szła w górę?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, proszę stosować zbilansowaną dietę, zbyt szybki przyrost wagi jest szkodliwy dla organizmu. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam

Warto pamiętać, że każdy organizm jest inny i ma swój limit, nie tylko jeśli chodzi o zrzucanie kilogramów,ale też ich przyrost. Podczas przybierania na wadze dzieje się analogiczna sytuacja jak w przypadku chudnięcia. Najpierw bardzo szybko i łatwo przybrać kilka kilogramów, a każdy kolejny zależy już od prawidłowego odżywiania się. Dlatego też wytrwałość, cierpliwość i czas to Pani najlepsi sprzymierzeńcy.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska