Co stosować na problemy ze snem?

co zrobić lub co mam brać jeśli mam problemy ze spaniem?

Dzień dobry!

Pierwszym krokiem jest odkrycie przyczyn tych problemów ze snem. W tym celu konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych - zarówno lekarskich, jak i psychologicznych.

Pozdrawiam!

W przypadku problemów ze snem należy w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednie warunki w sypialni (cisza, spokój, zaciemnienie, odpowiednia temperatura) oraz zapoznać się i wdrożyć konsekwentnie zasady higieny snu. Brak powodzenia takiego postępowania przez kilka tygodni jest wskazaniem do konsultacji u lekarza psychiatry mającego doświadczenie w medycynie snu. Pozdrawiam.